Turystyka

Niedrogi nocleg w Szczawnicy

Szczawnica, niewielka miejscowość w Małopolsce. Miejsce to od lat słynie jako kurort sanatoryjny. Znajdziemy tu bogatą ofertę turnusów rehabilitacyjnych i pobytów leczniczych, zarówno na NFZ jak i pełnopłatnych. Miejsce to słynie też z wód zdrojowych.

W Szczawnicy jest bogata oferta noclegów

noclegi w szczawnicyZatrzymać się tu można nie tylko w sanatorium. Noclegi w Szczawnicy znajdziemy bez problemu. Dużo mieszkańców oferuje wynajem pokoi lub domków. Są tu też hoteliki oferujące szereg udogodnień. Większość ludzi przyjeżdża tu jednak dla górskiego klimatu. Pobyt w Szczawnicy sprzyja kurowaniu chorób układu oddechowego. Gęste lasy sosnowe wydzielają piękny zapach, który ułatwia oddychanie. Możemy tu też spróbować kwaśnych wód zdrojowych zwanych przez rodowitych mieszkańców tych terenów szczawami. Stąd wzięła się nazwa miejscowości. Szczawnica to też rozbudowany kurort narciarski. Możemy korzystać tu z pięknego stoku na Palenicy. Niedaleko znajduje się też Arena Narciarska Jaworki Homole. Możemy wybrać się na pieszą wycieczkę do wąwozu Homole w Pieninach, który zbudowany jest z pięknych wapiennych skał. Niektórzy uważają, że to najpiękniejsze miejsce w Polsce. Możemy też udać się na spływ zakolem Dunajca. Dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń jest możliwość raftingu na tej samej trasie. Potem można zwiedzić piękne zabudowania Uzdrowiska. To powstały na przełomie wieków XIX i XX kompleks zabudowań malowidłami Józefa Szalaya. W tym samym klimacie utrzymany jest Park Górny z zabytkowym placem Dietla.

Polecam również skosztować wód zdrojowych, które można pić bezpośrednio w pijalniach. W Szczawnicy znajdziemy 8 źródeł, które oferują wody bogate w znaczne ilości chlorków, bromków, sodków i jodu. Niektóre za źródeł odkryto już prawie dwieście lat temu.