Informatyka

Naprawa komputerów przez telefon

Jako student informatyki, ciężko było mi sobie znaleźć prace, która nie kolidowałaby z moimi zajęciami. Dlatego też, gdy dowiedziałem się o tym, że mogę pracować u siebie w domu, tylko przez kilka godzin dziennie, byłem wniebowzięty. Wszystko dzięki temu, że zapytałem się o pracę swojego kolegę, który również w tym dorabia.

Jak działam w pogotowiu komputerowym?

pogotowie komputeroweOd zawsze lubiłem naprawiać komputery. Jako dziecko, dużo radości sprawiało mi naprawianie nawet starych kalkulatorów, których raczej nikt już nie potrzebował. Mimo wszystko, było to coś, co lubiłem i zostało mi tak do tej pory. Z tą różnicą, że obecnie, moją pasję przejęły komputery, dlatego gdy dowiedziałem się, że pogotowie komputerowe posiada kilka wolnych miejsc pracy, bardzo się ucieszyłem. Wysłałem swoje CV do wskazanej osoby, przez mojego kolegę i czekałem na odzew. Na szczęście był pozytywny, więc po pewnym czasie dostałem również telefon, przez który będę rozmawiał z klientami. Moją pracę wykonuję przez pięć godzin tygodniowo, po moich zajęciach na uczelni. Opiera się ona o rozmowę z osobami, które dzwonią i mają problem ze swoim komputerem, przez co ja staram im się pomóc przez słuchawkę. Nie powiem, czasami problem jest ciężko rozwiązać na odległość, dlatego niektóre, pojedyncze rozmowy mogą trwać nawet do trzech godzin, co jest czasami męczące nie tylko dla mnie, ale również dla rozmówcy, ale w większości przypadków udaje nam się poradzić tym osobom, co mi sprawia bardzo dużo satysfakcji.

Dla każdej osoby, która jest w podobnej sytuacji, co ja, mogę śmiało polecić tego typu zawód. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy opuszczać swojego domu, a w dodatku, jeżeli połączymy to z tym, czym się interesujemy, możemy dowiedzieć się więcej na ten temat a przy okazji dorobić potrzebne nam pieniądze.