Sport

Najwyższej jakości optyka do broni

Nawyki z pracy często przynosi się do domu, i w moim przypadku było to bardzo trafne stwierdzenie. Jako strzelec policyjny, nie miałem zbyt wielu okazji do szkolenia umiejętności i utrzymania ich w jak najlepszej formie w pracy, gdzie samo użycie przydzielonej broni było ostatecznością. By nie wypaść z wprawy, postanowiłem ćwiczyć intensywnie.

Zaawansowany celownik dla profesjonalisty

lunety celownicze do broniJako mundurowy, miałem bezproblemowy dostęp do strzelnicy. Również samo zdobycie broni było łatwe, wystarczyło tylko poszukać odpowiadającego mi modelu karabinu. Zaciąłem się natomiast na doborze optyki. W pracy, lunety celownicze do broni przydziałowej są dość podstawowe i proste, gdyż nie zakłada się ich częstego użycia, więc nie ma potrzeby używania skomplikowanych i zaawansowanych modeli. Dla siebie jednak postanowiłem kupić lunetę z najwyższej półki. Był to model o regulowanym przybliżeniu i odchyleniu krzyża, o zasięgu nawet do kilometra, z dodatkowym celownikiem kolimatorowym na grzbiecie. Posiadał on podświetlany krzyż celowniczy z siatką i miarą odchylenia, dzięki której mogłem bez problemu wymierzyć strzał nawet ze znacznej odległości oraz różnej amunicji, oraz kontrastową, rozjaśniającą szybę, wyostrzającą obraz i pozwalającą na używanie broni nawet w warunkach słabego oświetlenia, późnym wieczorem, czy w złej pogodzie. Do karabinu na daleki zasięg był idealny, tak samo jak do podszkalania umiejętności strzelania na duży dystans.

Do tak zaawansowanej optyki musiałem co prawda przywyknąć, będąc bardziej przyzwyczajonym do podstawowych modeli bez żadnych dodatków, ale opłaciło się. Już po kilku sesjach na strzelnicy, zacząłem strzelać bardziej precyzyjnie i dokładnie, korzystając z różnych rodzajów amunicji, w tym tych z których zwykle korzystam w pracy.