Usługi

Najlepsze kolce na gołębie

Żeby skutecznie zabezpieczyć okno przed wizytą niechcianych ptaków, konieczne jest zastosowanie specjalnych rozwiązań. Ptaki nie boją się sztucznych drapieżników czy prowizorycznych odstraszaczy, bo już się do nich przyzwyczaiły.

Jak wypływają kolce na ptactwo?

polecane kolce na gołębieNajlepszą metodą na pozbycie się ptaków z parapetu jest całkowite osłonięcie okna siatką, przez którą ptaki się nie przedostaną. Jednak nie każdemu odpowiada takie rozwiązanie, ponieważ niesie ze sobą sporo ograniczeń. Poza tym siatka jest dość widoczna, co nie każdemu będzie odpowiadać.  Znacznie lepsze będą polecane kolce na gołębie, które są małe, ale za to bardzo skuteczne. Od momentu ich montażu, już żaden gołąb czy inny ptak nie siądzie na parapecie. Kolce stanowią dla ptactwa barierę nie do pokonania, dlatego szybko rezygnują i odlatują. Najczęściej możemy spotkać kolce wykonane ze stali nierdzewnej, które są odporne na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego czy wahań temperatur. Mona je montować niemalże na każdym podłożu w pionie lub w poziomie, zatem sprawdzą się w wielu miejscach. Najczęściej się je przykleja, ale również można przytwierdzić do podłoża przy użyciu specjalnych wkrętów. W specjalistycznych sklepach znajdziemy kolce o różnej wielkości, grubości oraz gęstości. Najskuteczniejsze są trzyrzędowe, ponieważ nie siądzie na nich nawet mały wróbel. Kolce mają taką konstrukcję, że w razie potrzeby można je podzielić na mniejsze kawałki, żeby na przykład zabezpieczyć jakiś okrągły kształt.

Bez wątpienia kolce odstraszające gołębie są najbardziej efektywną metodą na pozbycie się niechcianych lokatorów. Są bezpieczne dla ptaków, ponieważ ich zakończenia są zaokrąglone oraz są dobrze widoczne dla ptactwa. Ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil.