Najlepsze hantle do siłowni

Początkujący kulturyści często bagatelizują tak podstawowy sprzęt do ćwiczeń, jakim są hantle. W prywatnych siłowniach i niezbyt dużych komercyjnych punktach są one więc bardzo proste, składając się wyłącznie ze stalowego gryfa i odważników. Profesjonalni entuzjaści wysiłku fizycznego i kulturyści często wskazują na wady takowych, polecając znacznie bardziej dopracowane hantle.

Hantle do profesjonalnego treningu fizycznego

hantle do ćwiczeńZwykłe hantle nie są na tyle szerokie by można na nie założyć duże obciążenie. Gryfy hantli nie należą również do szczególnie wygodnych, dlatego często zdarza się iż ćwiczący narzekają na odparzenia i podrażnienia dłoni po bardzo długim i intensywnym treningu. Profesjonalne hantle do ćwiczeń, jak wspominają zapaleni sportowcy i kulturyści, nie mają żadnych wad widocznych w najprostszych wariantach. Pozwalają one bowiem zarówno na bardzo lekki trening, jak również na intensywne ćwiczenia z dużym obciążeniem. Umożliwiają zamocowanie maksymalnie czterech odważników po jednej stronie, zamiast standardowych dwóch, a tym samym wykonywanie znacznie bardziej wymagających ćwiczeń z użyciem hantli. Gryfy hantli są doskonale wyważone, i nie mają tendencji do przeszkadzania w ćwiczeniach przez zaburzanie równowagi dłoni przy dużym obciążeniu.

Są również zdecydowanie wygodniejsze, gdyż zamiast gołej stali, często niedokładnie profilowanej, mają one gryfy otoczone przyjemnym w dotyku materiałem, który nie tylko eliminuje większość dyskomfortu podczas ćwiczeń, ale również zapobiega ślizganiu się dłoni i powstawaniu obtarć po długim czasie. Owe hantle nie należą do szczególnie kosztownych, dlatego też sportowcy polecają je do każdej siłowni, zarówno domowej jak i komercyjnej, gdyż spisują się one znacznie lepiej od standardowych wariantów.