Usługi

Na czym polega cyklinowanie podłóg?

Jak dbać o podłogę z drewna, żeby jak najdłużej móc z niej korzystać? Najwięcej w tej kwestii można zrobić we własnym zakresie regularnie ją czyszcząc z kurzu i brudu. W tym celu najlepiej sprawdza się delikatnie namoczona ściereczka. W dłuższej perspektywie warto zlecić cyklinowanie podłogi. Jest to czynność, która polega na odnowieniu wierzchniej warstwy podłogi.

Cyklinowaniem zajmują się zakłady stolarskie

cyklinowanie bydgoszczNa czym dokładnie polega cyklinowanie podłóg i jak często należy je wykonywać? Warto zacząć od tego, że w zupełności wystarczający jest dziesięcioletni okres czasu pomiędzy jednym cyklinowaniem a drugim. Pierwsze cyklinowanie można również zlecić po około dziesięciu latach od położenia w domu podłogi z naturalnego drewna. Usługę tą oferują przede wszystkim zakłady stolarskie, ale są również firmy, które nie zajmują się stolarką, ale oferują cyklinowanie Bydgoszcz wykonywane bardzo porządnymi maszynami zwanymi cykliniarkami. Sama czynność cyklinowania polega na dokładnym starciu wierzchniej części drewna, dzięki czemu usunięte zostają wszelkie ślady dotychczasowej eksploatacji. Cykliniarka szlifuje drewno, a efektem końcowym będzie surowe i świeże drzewo. Po wykonaniu dokładnego cyklinowania podłogę maluje się lakierem zabezpieczającym a następnie lakierem o dowolnie wybranym zabarwieniu. Dzięki takiemu działaniu można uzyskać dowolny odcień barwy drewna położonego na podłogach.

W domach, w których podłoga wykonana jest z drewnianych desek, cyklinowanie warto jest zlecić przynajmniej raz na dziesięć lat. Częściej się raczej tego nie robi, ponieważ przy każdym cyklinowaniu ściera się minimalną warstwę desek, przez co stają się one cieńsze. Natomiast pewne jest jedno – po cyklinowaniu podłogi wyglądają naprawdę jak nowe.