Medycyna

Maski chroniące przed smogiem

O smogu w naszym kraju mówi się tylko późną zimą i jesienią. Przychodzi wiosna i zapominamy o tym przykrym fakcie, a to błąd – ponieważ nasze powietrze jest zanieczyszczone również wiosną i latem. Wskaźniki sa mniejsze niż zimą, ale dalej szkodzą naszemu zdrowiu.

Antysmogowa ochrona dla dużych i małych

maski antysmogoweW prasie, telewizji i innych mediach aż huczy, że jesteśmy czerwoną kropką na mapie europy, że nasze miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych na świecie. Większość ludzi jednak bagatelizuje problem, albo wzrusza ramionami myśląc – przecież ja i tak nic nie mogę zrobić. Tymczasem możemy zrobić bardzo wiele, może nie na globalną skalę, ale możemy zatroszczyć się o powietrze, które dostaje się do naszych płuc. W marketach ze sprzętem elektrycznym możemy zaopatrzyć się w oczyszczacze powietrza i zainstalować je w naszych domach, ponadto możemy siebie i rodzinę zaopatrzyć w maski antysmogowe, które będą filtrowały powietrze z otoczenia. Sama z takiej maski korzystam i pewnie dlatego, że mieszkam w dużym mieście, to ludzie nie śmieją się ze mnie, ale patrzą z coraz większym zainteresowaniem, jakby zastanawiali się – dlaczego ja takiej nie mam? W tej chwili maski antysmogowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach i myślę, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy tylko chcieć i rozejrzeć się dookoła – maski są dostępne w każdym większym markecie, w różnych kategoriach cenowych. Wydaje mi się, że w obecnych czasach, każdy z nas powinien zaopatrzyć się w taką maskę.

Smog jest niewidocznym zagrożeniem i to jego największa broń, podobnie jak zarazki. Jednak to, że czegoś nie widzimy nie oznacza, że to nie istnieje i że nie może wyrządzić nam krzywdy. Statystyki są zatrważające mnóstwo ludzi co roku umiera na choroby wywołane smogiem.