Zdrowie

Maca organic – zalety

Maca, starożytna peruwiańska roślina, zyskuje coraz większą popularność jako suplement diety. Korzeń maca należy do rodziny rzodkiewek i jest najczęściej dostępny w postaci proszku. Nie ma poważnych znanych skutków ubocznych proszku z korzenia maca, ale jak każdy inny suplement, nie należy go przyjmować w dużych ilościach.

Maca bio – w czym pomaga?

maca organic bioMaca jest bogatym źródłem witamin, minerałów, enzymów, aminokwasów i przeciwutleniaczy. Od dawna służy do poprawiania funkcji seksualnych zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Uważa się, że zwiększa libido i wytrzymałość. Maca jest również wykorzystywana do zrównoważenia poziomu hormonów i zwiększenia płodności. Niektórzy specjaliści są jednak sceptyczni, wierząc, że to niewiele więcej niż placebo. Inni mocno wierzą w jej skuteczność. Maca organic bio jest stosowana w łagodzeniu problemów menstruacyjnych i skutków ubocznych przechodzenia menopauzy. Niektóre kobiety stosują go w celu złagodzenia skurczów i uderzeń gorąca, podobnie jak w rdzennych kulturach Ameryki Południowej od tysiącleci. Wielu regularnych użytkowników korzenia maca odczuwa wzrost poziomu energii w ciągu kilku dni od rozpoczęcia jego spożywania. Jest on również znany ze zwiększania wytrzymałości, dlatego niektórzy sportowcy używają go w celu zwiększenia wydajności organizmu. W połączeniu z dobrym treningiem, suplementacja korzeniem maca może pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej. Maca jest również używana przez tych, którzy dążą do wyostrzenia i rozszerzenia aktywności umysłowej i pamięci.

Maca jest wykorzystywana jako lekarstwo na ciągłe zmęczenie. Tylko niewielka ilość może być dokładnie tym, czego potrzebuje się do wzmocnienia organizmu. Niektórzy zgłaszają także wzrost energii mentalnej i skupienia. Maca może poprawić ogólny stan zdrowia na wiele sposobów. Składniki odżywcze w niej zawarte od dawna są cenione za utrzymanie zdrowych kości i zębów.