Lepsza termoizolacja dzięki uszczelkom samoprzylepnym do drzwi

Przez nieszczelne drzwi dużo trudniej jest utrzymać w pomieszczeniu optymalną temperaturę. Wnętrze domu może się dużo szybciej wychładzać, a poza tym przez szparę między drzwiami a posadzką przemieszcza się kurz czy natrętne owady. Dzięki stosowaniu uszczelki samoprzylepnej do drzwi można szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Zalety stosowania uszczelek samoprzylepnych do drzwi

uszczelka samoprzylepna do drzwiDrzwi między pomieszczeniami są często niedopasowane, przez co między skrzydłem a posadzką może pojawiać się szczelina. Jej obecność jest niezwykle niekorzystna dla domowników, ponieważ zmniejsza izolację akustyczną i termiczną w pomieszczeniu. Aby nie powodowała większych szkód, można się jej w łatwy sposób pozbyć, za pomocą odpowiednich materiałów. Uszczelka samoprzylepna do drzwi jest tanią i skuteczną metodą na poprawę jakości przebywania w pomieszczeniu. Jest niezwykle łatwa w użyciu dzięki zastosowaniu gumy porowatej na bazie kauczuku. Warstwa klejąca wzmocniona włóknem szklanym nie tylko zwiększa trwałość produktu, ale również jego właściwości izolacyjne. Akcesorium to zwiększy komfort przebywania w pomieszczeniu, ponieważ nie dopuści do przeciągów, przenoszenia się kurzu czy owadów. Zapobiegnie uciekaniu ciepła, a także zminimalizuje ryzyko trzaskania skrzydłem drzwiowym, co również jest funkcją docenianą przez wielu użytkowników.

W mieszkaniach i domach, w których zostały wymienione podłogi, często dochodzi do zwiększenia się szczeliny pod skrzydłem drzwi. Aby nie powodowała ona przeciągów, uciekania ciepła z pomieszczeń, ani przenoszenia się kurzu czy owadów, można zastosować skuteczne i łatwe w użyciu uszczelki samoprzylepne do drzwi. Są one wykonane z warstwy klejącej, a także wytrzymałej gumy, dzięki której zwiększa się trwałość produktu.