Dla dzieci

Lekkie rowerki dla maluchów

 

Większość z nas swoją przygodę z rowerem zaczęła we wczesnym dzieciństwie, bo to najlepszy moment na stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie. Dlatego też staramy się nauczyć nasze dzieci jazdy na dwóch kółkach jak najwcześniej.

Od jakiego wieku są rowerki szesnastocalowe?

mały lekki rower dla dziecka 16W sklepach rowerowych znajdziemy modele jednośladów już dla dwunastomisięcznych dzieci, które dopiero co nauczyły się stawiać samodzielnie pierwsze kroki. Rowerki biegowe są przeznaczone dla maluchów od roczku do nawet trzech – czterech lat, natomiast późnij można dać dziecku klasyczny, mały rower. Cztery lata to idealny moment na naukę jazdy na dwóch kółkach z pomocniczymi bocznymi. Mały lekki rower dla dziecka 16 calowe koła ma idealne dla tego wieku. Posiada on regulację wysokości kierownicy i siodełka, przez co będzie służył dziecku przynajmniej przez kilka lat. Jego rama jest najczęściej wykonana ze specjalnego rodzaju stopu aluminium, które jest wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Na rynku znajdziemy rowerki typowo górskie albo miejskie, które będą się znacząco różniły w wyglądzie i wyposażeniu. W większości przypadków rowery dziecięce mają lampki z przodu i z tyłu pod siodełkiem, osłonę na łańcuch, gumowe nakładki na kierownicę, dzwonek i koszyk na niezbędne rzeczy. Mają też przedni hamulec typu V-brake, który zapewnia maksymalnie krótką drogę hamowania. Natomiast szesnastocalowe koła są idealne do pokonywania krawężników, wzniesień i przeróżnych nierówności jakie nasze dziecko napotka na drodze.

Na pewno rower należy do sprzętu sportowego, który posiada każdy maluch. Do bezpiecznej jazdy brakuje już tylko kasku, który zabezpieczy głowę przed ewentualnymi urazami w wyniku upadku. Taki rowerek jest wstępem dla dziecka do jazdy na dwóch kołach.