Wnętrza

LED-owe źródła światła do instalacji domowych

Obecnie wiele osób przywiązuje dużą wagę do optymalizacji zużycia energii. Dotyczy to zarówno budynków prywatnych jak i również przemysłowych. Dzięki postępowi technologicznemu na rynku pojawiły się nowoczesne źródła pozwalające generować światło znacznie skuteczniej niż do tej pory. Mowa tutaj o diodach elektroluminescencyjnych, które są stosowane praktycznie wszędzie. Cechuje je niezwykła trwałość, wydajność oraz energooszczędność.

Zamienniki tradycyjnych żarówek

żarówki led z dużym gwintemDzięki temu możliwe jest zapewnienie sporych oszczędności jeśli chodzi o zużycie energii oraz ewentualne wymiany uszkodzonych źródeł czy opraw. W przypadku domowych instalacji w miejsce tradycyjnych źródeł żarnikowych mogą być zastosowane żarówki led z dużym gwintem, które można bez problemu wkręcić w oprawę. Posiadają one już wbudowane przetwornice napięcia umożliwiające działanie diod. Na rynku dostępny jest szeroki wybór rozwiązań. Klient może wybierać pomiędzy modelami dostarczanymi przez różnych producentów. Podczas wyboru odpowiedniej żarówki największą uwagę należy zwrócić na jej właściwości oraz parametry techniczne. Mowa tutaj między innymi o poborze mocy, strumieniu świetlnym, współczynniku oddawania barw czy kątach świecenia. Nie bez znaczenia jest również trwałość godzinowa.

Tego typu rozwiązania można kupić bez problemu w tradycyjnych sklepach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to czy żarówka ma wszystkie wymagane certyfikaty i atesty. Dzięki temu klient ma pewność, że posłuży ona w sposób bezawaryjny przez dłuższy czas. Szczególnie ważna z punktu widzenia czysto praktycznego jest kompatybilność elektromagnetyczna. Żadne urządzenie czy jego element nie powinno bowiem zakłócać pracy innych urządzeń podpiętych do tej samej sieci zasilającej.