Kupno wkładów parafinowych

Staram się, aby na grobach bliskich zmarłych zawsze stał jakiś znicz i leżały kwiaty, na znak, że ktoś jeszcze o nich pamięta. Sęk w tym, że nie chciałam generować za dużo śmieci, kupując co tydzień nowe, duże znicze. Całe szczęście po dłuższym zastanowieniu, udało mi się wreszcie znaleźć bardzo dobre wyjście z tej sytuacji. Po prostu doszłam do wniosku, że będę wymieniała w zniczach wkłady.

Poszukiwania najlepszych wkładów parafinowych

wkład parafinowy bolsius 5 dniowyDowiedziałam się, że najlepiej jest kupować wkłady parafinowe. Takie wkłady palą się równomiernie bez względu na pogodę. Ich dużą zaletą jest również to, że są ekologiczne i nie dymią zbytnio, co jest ważne dla ochrony środowiska. W jednym ze sklepów do którego się udałam, znalazłam wkład parafinowy Bolsius 5 dniowy. Zdecydowałam się go zakupić, ponieważ był on dostępny w niezwykle niskiej, promocyjnej cenie. A poza tym sprzedawczyni polecała go, jako wysokojakościowy i solidny. Zapewniła mnie, że taki wkład będzie równomiernie wypalał się z każdej strony, dzięki czemu mogę mieć pewność, że będzie się on palił pięć dni, tak jak przewidział jego producent. Wkład ten jest bezbarwny i bezzapachowy. Zdecydowałam się zakupić od razu kilka wkładów na zapas i zapaliłam je na grobach bliskich zmarłych przy najbliższej okazji. Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”.

Najważniejsze było dla mnie to, że wkłady wypalały się do końca i nie kopciły, dzięki czemu znicze nie były zbyt brudne i zawsze mogłam je z łatwością wyczyścić. Nie miałam również żadnych problemów z tym, aby rozpalić takie znicze parafinowe, nawet w najbardziej wietrzną pogodę i podczas opadów deszczu. Świetnie się one sprawdzały o każdej porze roku i teraz już zawsze dokupuje do zniczy te wysokojakościowe wkłady.