Przemysł i produkcja

Królewskie łóżko metalowe

Metal jeszcze do niedawna, w aranżacjach meblowych kojarzył się wyłącznie z robotniczymi hotelami czy motelami o niewygórowanej estetyce pomieszczeń. Rzadko wykorzystywany był w meblach w połączeniu z innym materiałem, a tym bardziej jako ich jedyny surowiec wytwórczy .Obecnie design wnętrz poszedł głęboko w industrializm, charakteryzujący się nawet wręcz magazynowym klimatem pomieszczeń. 

Może łóżko z profili metalowych?

łóżko metaloweNiewątpliwie może, choć oczywiście nie wszystkim przypadnie to do gustu.Ale rzecz wiadoma, o gustach się nie dyskutuje.Metal  jest bardzo trwały i solidny, więc o wytrzymałość łóżek metalowych nie musimy się obawiać. Ale czy ładny i nadający się do domu? Mamy ogólnie rzecz ujmując trzy kluczowe typy łóżka metalowego.Otóż jest to łóżko metalowe typu pracowniczego, faktycznie mocne, proste i niewymagające w swoim designie. Ma spełniać wyłącznie sypialniane funkcje.Mamy też wspomniany już klimat łóżek surowy, przemysłowy, nadający się do loftowych wnętrz. Często z ozdobnymi nitami, przetarciami etc. No i ostatnie to piękne kute łóżka z powyginanych misternie prętów o fantazyjnych wzorach. Czasem dodatkowo złocone czy malowane na biało. Są to sypialniane łoża jak z bajki o księżniczkach.Romantyczne i z wysokim zagłówkiem. Do tego piękny baldachim montowany do sufitu i mamy łoże rodem z pałacu. Takie łóżko – tylko w wersji pojedynczej – przysporzy również nie lada radości małej dziewczynce. Są dostępne łóżka metalowe dziecięce. Pamiętajmy, że spód łóżka zwykle wykonany jest z desek.

Łóżko metalowe może być bardzo ciekawym meblem naszej sypialni. Musimy jednak pamiętać, że decydując się na nie otrzymujemy zgoła odmienny klimat niż wprowadza chociażby drewno. Ale wybór naprawdę zaskakuje i może warto zobaczyć.