Dom

Kominek jako źródło ogrzewania domu

Obecnie tworzone kominki, nazywane często kominkami III generacji mogą stanowić podstawowe źródło ciepła dla całego domu, są bazą centralnego ogrzewania, które dotychczas obejmowało piec węglowy umieszczony w piwnicy, czyli kotłowni, który ogrzewał dom tylko wówczas, gdy dbało się na bieżąco o wkład energetyczny do pieca.

Ciepło w połączeniu z estetyką

kominki akumulacyjne w KrakowiePrezentowane niedawno kominki akumulacyjne w krakowie, stanowią duży krok na drodze zaopatrzenia w ciepło budynki wolnostojące. Kluczem do sukcesu są tu akumulacyjne wymienniki ciepła, coraz częściej stosowane w branży grzewczej, które pozwalają na trzykrotnie mniejsze zapotrzebowanie kominka na opał, czyli, co wyjątkowo ważne, trzykrotnie rzadziej dokłada się do pieca materiału grzewczego. Taka technika postępowania, nie trzeba zresztą mówić, jest jedną z form oszczędności materiału grzewczego, a co z tym się wiąże oszczędności w utrzymaniu i racjonalnym wykorzystaniu systemu grzewczego w budynkach i mieszkaniach. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że kominek zaopatruje pomieszczenia mieszkalne w ciepło systematycznie, powoli, nie nagle, aby różnice temperatur były szokujące dla mieszkańców. Nagłe zmiany temperatury są niekorzystne, nie tylko na zewnątrz, ale także w pomieszczeniu mieszkalnym, mając ogromny wpływ na samopoczucie mieszkańców, decydując o ciśnieniu i wydajności organizmu ludzkiego. Kominek nie musi być obsługiwany nawet przez 8 do 12 godzin, jednocześnie zaopatrując dom w ciepło. Ponadto kominki te są piękne i stanowią ozdobę niejednego nowoczesnego domu.

Walory nowoczesnych systemów grzewczych, przewyższają standardowe rozwiązania ,wymagające od mieszkańca, nierzadko ciężkiej i uciążliwej, pracy. Połączenie marzenia o posiadaniu kominka z dociepleniem pomieszczeń jest rozwiązaniem idealnym. Ponadto wybór modeli jest spory, odpowiadający na potrzeby odbiorców.