Handel

Kolekcjonerskie wyroby bursztynowe

Moja mama to bardzo modna kobieta. Można się uczyć od niej stylu, dobrego gustu i zachowania w towarzystwie. Zawsze była moim autorytetem i inspiracją. Podziwiałam to, jak potrafi dobierać ubrania i jak wspaniale się w nich prezentuje. Wiedziała, w jakich kolorach jest jej do twarzy, a jakich lepiej na siebie nie zakładać. Tak samo było z biżuterią.

Kolekcja z bursztynów

kolekcjonerskie wyroby z bursztynuPowiedziała mi kiedyś, że jest jeden rodzaj kamienia, który pasuje do każdej urody i do wszystkiego. Były to kolekcjonerskie wyroby z bursztynu, których w swojej szkatułce miała dość sporo. Przez lata nazbierała całkiem pokaźną kolekcję. Tata na różne okazje zawsze kupował jej coś z bursztynów, bo wiedział, że to najbardziej przypadnie jej do gustu. W swojej kolekcji miała prawdziwe unikaty, których nie można było dostać w regularnej sprzedaży. Czasami tata zebrał kilka bursztynów i poszedł z nimi do jubilera, by zrobił z nich oryginalną ozdobę. Najbardziej lubi swój bursztynowy pierścień, który wygląda niezwykle okazale. Fajnie, że mamy taki uniwersalny kamień, który pasuje do wszystkiego, bo czasami, gdy szykuję się na jakieś ważne wydarzenie, to wiem, że na szybko mogę pożyczyć coś od mamy i już wyglądam zjawiskowo. Bursztyny z jednej strony wyglądają bardzo elegancko, a z drugiej mogą stanowić też skromny dodatek. Mają dwa oblicza i to właśnie podoba mi się w nich najbardziej. Znane gwiazdy również często wybierają bursztyny jako dopełnienie swojego ubioru, bo widywałam je na wielu zdjęciach w magazynach.

Kolekcja mojej mamy co roku znacznie się powiększa. Wpadłam na pomysł, że mogę kupić jej na urodziny jakąś kolejną piękną szkatułkę, żeby miała gdzie trzymać te swoje bursztyny. Zawsze wyjdzie mi taniej, niż jakbym miała kupować jej jakąś biżuterię.