Koc turecki – najlepszy wybór do ekskluzywnego wnętrza

Orientalne wzory i egzotyczne kolory mają niesłabnący urok. W Europie od lat kupowane są chętnie, ponieważ dają wnętrzom świeżości i odmiany. Przepełniony słońcem Bliski Wschód jest dla wielu niezwykłą aranżacyjną inspiracją. Jego ulubione motywy i produkty można znaleźć nawet jako uzupełnienie eleganckich kompozycji i wystrojów.

Projektanci polecają zakup ekskluzywnych koców tureckich

ekskluzywne tureckie koce z bawełnyWschodnie produkty cechuje zazwyczaj bardzo wysoka jakość. Tekstylia wytwarzane w Turcji odznaczają się z reguły wyjątkową trwałością i niezwykłą siłą. Tkaniny te są przeznaczone do wielokrotnego używania, a przez to – bardzo praktyczne i funkcjonalne. Mimo solidnych splotów cechuje je również niespotykana miękkość. Tureckie tekstylia są zazwyczaj bardzo mile w dotyku, a ponadto lekkie przy dużej powierzchni, bardzo ciepłe i wykonane z ekologicznych surowców. Ekskluzywne tureckie koce z bawełny to najlepszy przykład wyjątkowego wnętrzarskiego akcesorium. Sprawdzają się znakomicie zarówno jako trwałe i ciepłe okrycia na chłodne jesienne czy zimowe noce oraz jako piękna i oryginalna narzuta na łóżko sypialniane bądź kanapę. Koce z orientalnymi wzorami pasują doskonale do wystrojów w specyficznej wschodniej stylistyce oraz tych zupełnie industrialnych, loftowych czy raczej tradycyjnych, ozdobnych, eleganckich i minimalistycznych.

Tureckie koce zachwycają coraz większą liczbę nabywających. Nie dziwi zatem, że obecnie pojawia się mnóstwo  wnętrz wypełnionych modnymi orientalnymi produktami czy tekstyliami. W tkaninach tego typu, a szczególnie kocach, podziwiać należy nie tylko ponadprzeciętną funkcjonalność, lecz także – piękną i oryginalną stylistykę. Koce przeznaczone do funkcji narzuty – mają ciekawe wykończenia, np. frędzlami, oraz nietuzinkowy i ciepły kolor.