Kiedy stosować rehabilitację dla seniorów?

Główne czynniki wpływające na utrzymanie zdrowia w starszym wieku obejmują aktywność fizyczną, ograniczanie uzależnień, kontynuowanie edukacji, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, utrzymywanie kontaktów rodzinnych i ograniczanie samotności.

Korzyści rehabilitacji dla seniorów 

rehabilitacja dla seniorów KrakówĆwiczenia fizyczne wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, zwiększają siłę mięśni i ruchomość stawów, a także odgrywają ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy. W podeszłym wieku pacjenci bardzo często cierpią na schorzenia i choroby, które znacząco obniżają ich komfort i zadowolenie z życia. Mogą być one wynikiem przebytych chorób i urazów lub aktualnych problemów zdrowotnych. Inną ważną przyczyną jest brak aktywności fizycznej. Regularna aktywność fizyczna, najlepiej pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty i zgodnie ze specjalnym programem rehabilitacji dla osób starszych, poprawia sprawność fizyczną i znacząco poprawia jakość życia osób starszych Sprawność fizyczna w wieku 60+ nie tylko poprawia jakość życia, ale przede wszystkim jest bezpieczniejsza. Regularna aktywność fizyczna pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty może pomóc zmniejszyć ryzyko upadków u osób starszych. Jest to bardzo ważna i złożona kwestia, ponieważ prawdopodobieństwo upadków znacznie wzrasta wraz z wiekiem. Dla zwiększenie niezależności i sprawności osób starszych dobrze sprawdzi się rehabilitacja dla seniorów Kraków to miasto, gdzie można znaleźć wielu świetnych specjalistów.

Specjalistyczna rehabilitacja i aktywność fizyczna mogą zapobiegać pogorszeniu stanu zdrowia, powikłaniom i urazom. Regularne wizyty u fizjoterapeuty dają również osobom starszym możliwość nawiązania kontaktu z życzliwą osobą, która może z nimi porozmawiać, uspokoić ich, wyjaśnić i pomóc im wyleczyć się z samotności i izolacji społecznej.