Motoryzacja

Jakie produkty są potrzebne do prowadzenia myjni?

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się nad otwarciem myjni dla samochodów osobowych. Jest to niewątpliwie bardzo opłacalny pomysł na biznes, a jego prowadzenie może przynieść szybkie zyski ze względu na dużą ilość samochodów poruszających się po naszych drogach. Jednak myjnia to nie tylko aparatura potrzebna do jej działania, ale także cały zbiór akcesoriów, które są niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania.

Niezbędne akcesoria dedykowane dla myjni prywatnej

wyposażenie myjniOprócz typowych elementów, bez których funkcjonowanie myjni nie byłoby możliwe, takich jak węże czy lance, do niezbędnych akcesoriów możemy zaliczyć przede wszystkim środki do pielęgnacji samochodu. Wyposażenie myjni nie może się obejść bez gąbek, którymi usuwamy zabrudzenia z powierzchni samochodu. Możemy w ten sposób umyć zarówno powierzchnie szklane (np. reflektory), jak i lakierowane (zderzaki i elementy blaszane). Istnieją także specjalne gąbki do usuwania zanieczyszczeń z kokpitu samochodu. Podczas kompletowania akcesoriów niezbędnych do wyposażenia naszej myjni nie możemy zapominać także o szczotkach do mycia. Są one wykonane z użyciem elementów teleskopowych, aby dotrzeć do każdej części samochodu. Szczotki do mycia mają także możliwość podłączenia wody poprzez specjalny zawór, w który są zaopatrzone. Dzięki włosiu nylonowemu idealnie nadają się do mycia zanieczyszczeń z karoserii lub przyczep wyposażonych w plandeki.

Popularnymi częściami myjni są także ściągaczki do wody, które są idealne do usuwania wody z dużych powierzchni samochodu. Dzięki gumowej konstrukcji nie pozostawiają smug i chronią lakier przed zadrapaniami. Istnieją także ściągaczki wyposażone w długi trzonek, które idealnie nadają się do mycia autobusów czy samochodów ciężarowych.