Sport / Rekreacja

Jaki wygląda zabezpieczenie Bordo?

 

Jeżeli posiadamy wysokiej klasy rower i często z niego korzystamy, to będziemy potrzebowali solidnego zapięcia rowerowego. Takiego, którego nie sforsuje się ani siłą, ani sposobem. Właśnie takie zabezpieczenia ma w swojej ofercie firma Abus. 

Zapięcie rowerowe firmy Abus

abus bordoWielu posiadaczy jednośladów popełnia grzech zaniechania, polegający na tym, że nie przywiązują wagi do właściwego, czyli solidnego zabezpieczenia swojego jednośladu. Złodzieje bardzo dobrze znają się na sprzęcie i doskonale wiedzą, które rowery są wartościowe. Doskonale są też zaznajomieni z klasycznymi formami zabezpieczeń, czego dowodzi fakt, ze niektóre z nich są w stanie sforsować w dosłownie kilka sekund. Natomiast z Abus Bordo to nie przejdzie. To zabezpieczenie ma unikalną, wzmacnianą konstrukcję, która oprze się wszelkim próbom siłowym, natomiast zamka nie da się otworzyć w sposób inny, niż kluczem. By sforsować Abus Bordo potrzeba by było sporo czasu i specjalistycznych narzędzi, a uliczni złodzieje chcą działać szybko i możliwie jak najmniej się przy tym napocić. Zatem z miejsca zrezygnują z kradzieży, roweru dobrze zabezpieczonego, gdyż wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Zapięcia Abus znajdziemy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, przy czym w sklepach online mamy znacznie większy ich wybór. Abus Bordo niejako zrewolucjonizował rynek zapięć i sposób myślenia o konstrukcji tychże. Stara się to naśladować wiele firm, ale na tyle nieudolnie, że Abus może spać spokojnie jeszcze długie lata.

Solidne zapięcie zapewne kojarzy nam się z dużym rozmiarem. Natomiast w przypadku Bordo jest wręcz odwrotnie, gdyż jest ono niewielkie, lekkie i składane. Do zestawu jest dołączone specjalne etui, które można przymocować do kierownicy lub po prostu wrzucić do plecaka.