Jak zbudowano nowoczesną wiatę?

Miałem okazję przyglądać się temu, jak na mojej posesji przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych możliwych standardów powstaje właśnie drewniany obiekt przystosowany przede wszystkim do garażowania pojazdów. Moje zainteresowanie wiatami garażowymi miało swój początek jednak zdecydowanie wcześniej. Informacje na ich temat mogą dla każdego okazać się ciekawe.

Uzasadnione zainteresowanie nowoczesnością wiaty

nowoczesne wiatyWiele szczegółów dotyczących właśnie takiej wiaty i późniejszego procesu powstawania poznałem jeszcze na długo przed rozpoczęciem budowy czegoś takiego. Było to możliwe przede wszystkim dlatego, że składałem indywidualne zamówienie i właśnie przy tej okazji współpracowałem ze znakomitym projektantem wiaty oraz pozostałymi pracownikami wykonującymi inne równie ważne zadania z tego zakresu. Nowoczesne wiaty są świetnie przygotowane również pod względem dodatkowych elementów. Może to mieć bezpośredni związek właśnie z kwestią nowoczesności i na przykład elementami oświetlenia wyposażonymi w odpowiednie czujniki ruchu. Jeszcze przed samą obudową przygotowałem betonową posadzkę, pozostawiając tylko miejsca na ustawienie słupów. Na pierwszym etapie budowy właśnie one były przez poszczególnych pracowników ustawione przy użyciu dźwigu z zachowaniem ogromnej precyzji. Potem główne elementy pokrycia dachowego takie jak ciężkie belki i kalenice też były podnoszone podobnym sprzętem.

Dopiero po połączeniu tych wszystkich elementów z odpowiednio przygotowanymi wycięciami na przykład poprzez wykorzystanie wkrętów możliwe były dalsze działania. One również polegały na wykorzystaniu specjalistycznych metalowych łączników. W mojej wiacie były to elementy do montażu blachodachówki. Muszę przyznać, że nawet po silnych wiatrach nie widać naruszenia konstrukcji.