Zdrowie

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Kiedy zaniedbujemy odpowiednią higienę swojej jamy ustnej to w krótkim czasie może okazać się, że nie leczona przed nas próchnica doprowadziła do bardzo poważnych uszkodzeń, których wyleczenie będzie wymagało leczenia kanałowego, które dla wielu z nas związane jest z bólem oraz wieloma wizytami u stomatologa.

Leczenie kanałowe – ratunek dla zaniedbanych zębów

leczenie kanałowe olsztynDawniej leczenie kanałowe Olsztyn oczywiście wiązało się z kilkoma wizytami u lekarza a także z ogromnym bólem, dlatego większość osób decydowała się na usunięcie zębów niż na ich leczenie. Niestety do dzisiaj większość z nas przekonana jest, że również współcześnie tak jest a prawda jest zupełnie inna. Stomatologia poszła naprzód i obecnie leczenie kanałowe wykonuje się podczas jednej wizyty. Zanim jednak stomatolog stwierdzi, że nasze zęby można uratować w ten sposób musi skierować nas na prześwietlenie. Dopiero na jego podstawie może określić wielkość uszkodzeń i zdecydować czy nie jest już za późno na leczenie kanałowe. Jeśli jednak nasze zęby da się uratować to lekarz podejmie się wykonania zabiegu. Jak wygląda taki zabieg? Otóż stomatolog na początku podaje pacjentowi znieczulenie. Dopiero gdy zacznie ono działać może przystąpić do dalszych kroków. Aby wyleczyć ząb lekarz musi usunąć pozostałości tkanki oraz bakterii, aby zrobić to dokładnie oczyszczanie odbywa się pod mikroskopem. Dopiero po usunięciu i uformowaniu kanałów zębowych może przystąpić do wypełnienia ich za pomocą naturalnej substancji, która jest tolerowana przez nasz organizm.

Jak widać leczenie kanałowe wcale nie jest takie straszne jak nam się wydawało albo jak nam wmawiali. Jeśli chcemy mieć piękny i biały uśmiech to powinniśmy regularni dbać o swoje zęby. Tylko wtedy unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, którymi może być utrata zębów.