Wesela i uroczystości

Jak wybrać zespół na wesele

Nie jest łatwo podjąć decyzję, jaki zespół weselny wybrać. Sam bardzo długo się nad tym zastanawiałem. Wybór kapeli, jest oprócz wyboru sali, najważniejszą decyzją, jaką należy podjąć organizując wesele. Muzyka, wódka i dobre jedzenie to podstawa każdej zabawy weselnej. A przecież chcemy, by nasi goście świetnie się bawili i zapamiętali nasze wesele na długo.

Cechy najlepszych zespołów weselnych

zespół weselny z kujawsko-pomorskiegoPierwsza zasada jest taka, że lepiej brać zespół ze swojego regionu. Zespół weselny z kujawsko-pomorskiego będzie dobrym wyborem, jeśli mieszkamy właśnie tam (jak było w moim przypadku). Czym bowiem bierzemy kapelę z dalszego regionu, tym więcej musimy zapłacić za koszta transportu, a i często trzeba doliczyć cenę noclegu dla ekipy muzycznej. Poza tym wynajmując zespół muzyczny ze swojej okolicy, możemy się przejechać na próbę i zobaczyć na żywo, jak gra. Dobre opinie bowiem nie zawsze świadczą o tym, że dany zespół też jest dobry. A czasem zespół może grać ładnie, ale ma już stary i zużyty sprzęt. Ostatnio byłem na weselu, gdzie mikrofon był źle nastawiony i słowa piosenek były mocno niewyraźne. Inną jeszcze kwestią jest repertuar, jaki oferuje dany zespół. Są zespoły specjalizujące się np. w muzyce rockowej lub latynoskiej. Większość zespołów gra jednak niemal wyłącznie polskie piosenki. A nawet jeśli mają w repertuarze teksty anglojęzyczne, to z dużym prawdopodobieństwem będą je fałszować. Takie niestety są realia. Filmy z Internetu natomiast nie zawsze wiernie oddają jakość danego zespołu weselnego.

Jestem bardzo zadowolony ze swojego wesela, ale rozważając je po latach kilka rzeczy zrobiłbym inaczej. Na pewno pojechałbym po kilku kapelach z okolicy, by zobaczyć, jak grają. Tylko w ten sposób można się przekonać, z jak utalentowanymi muzycznie osobami mamy do czynienia.