Dom

Jak planować zakupy mebli dla dzieci?

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji, szeroki wachlarz produktów przeznaczonych dla małych dzieci. Wybór jest tak wielki, że czasem trudno się zdecydować i zajmuje to trochę czasu, zanim podejmiemy odpowiednią decyzję zakupową.

Praktyczne kupowanie rzeczy dla dzieci

łóżko dziecięce z materacemOczywiście wybór może być prosty, w przypadku kiedy decydujemy się tylko na markowe i drogie rzeczy. W tym przypadku, decyzje będziemy podejmować raczej szybko. Ale i w tym momencie, zakup powinien poprzedzić odpowiednie planowanie i przewidywanie. Może bowiem okazać się, że bardziej praktyczne będzie łóżko dziecięce z materacem z trawy morskiej, niż z materacem piankowym, lub łóżeczko z szufladą i platformą do przebierania, niż łóżko bez tych akcesorii. To wszystko oczywiście zależy od tego jakiej wielkości jest pokój dziecinny, lub ile przeznaczamy miejsca dla naszych pociech, w pierwszym okresie ich życia. Z doświadczenia wiem, że bardzo się sprawdza łóżeczko z szufladami i wygodnym materacem. Dziecko wówczas, może wygodniej leżeć, co będzie wiązać się z przespanymi nocami przez rodziców, a szuflady wspaniale sprawdzą się jako podręczny magazyn pieluszek. Bardzo ważne jest również, wykonanie łóżeczka i odpowiednio użyty do tego materiały. Sprawi to że będzie stabilne i trwałe, nawet kiedy nasza pociecha urządzi sobie z niego trampolinę. Natomiast w późniejszym etapie, praktyczna będzie możliwość wyjęcia kilku szczebelków, oraz odpowiednie obniżenie poziomu materaca.

Wszystko to dotyczy również wyboru w późniejszym okresie, kiedy to nasze dziecko będzie wymagało większego łóżeczka. I ponownie wybór właściwego materaca, będzie kluczowe dla przyjemnego i spokojnego snu naszych pociech. W każdym liczącym się sklepie, można przeprowadzić krótki test wygody, pozwalając dziecku poleżeć na różnych materacach i poobserwować na którym będzie się najmniej wiercił, lub najdłużej będzie leżał