Usługi

Jak działa vaporizer?

Nie ma lepszego sposobu na pozyskiwanie substancji czynnych z ziół oraz ich koncentratów, od waporyzacji. Jest to proces, w którym praktycznie nie dochodzi do strat w materiale roślinnym, w przeciwieństwie do palenia, gdzie mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

Najlepsze niedrogie waporyzatory przenośne

vaporizerWaporyzacja, w dzisiejszych realiach, najczęściej służy odparowywaniu substancji czynnych z produktów konopnych, takich jak: susz, oleje czy też woski. Natomiast najczęściej korzystają z nich przede wszystkim ci, którzy przyjmują legalną marihuanę. Dlaczego? Ponieważ głównie się ją pali, a jak powszechnie wiadomo, jest to ekstremalnie szkodliwe. Tak naprawdę, większości ze spustoszeń w organizmie palacza dokonuje gorący, gryzący dym, który nie tylko powoduje mikro oparzenia błon śluzowych, ale jest nośnikiem wszelkich związków rakotwórczych oraz substancji smolistych. Natomiast waporyzacja to alternatywa, w której nie mamy do czynienia z dymem, lecz z esencjonalną parą wodną. Jest on wytwarzana na skutek ogrzewania (nie spalania!) suszu i nie zawiera substancji smolistych. Jest też chłodna, dzięki czemu nie drażni gardła, przełyku oraz płuc. Zakup dobrego waporyzatora jest jednak koniecznością. Jest tak, ponieważ urządzenia z niskiej półki nie należą do najbardziej wydajnych. Natomiast vaporizer przenośny za 600-700 to już urządzenie, które można uznać za naprawdę dobre. Dlaczego? Ponieważ jest bezpieczne i posiada wytrzymała baterię, czyli wszystko, co najważniejsze w tego rodzaju urządzeniach.

Dobry waporyzator odparowuje susz (olej, wosk) już w kilkanaście sekund. Skutkiem tego jest generowanie dużej ilości gęstej pary wodnej, nasyconej składnikami aktywnymi, w tym dobroczynnie i wszechstronnie działającym kannabidiolem (CBD).