Moda

Jak dobrać dziecku buty?

Z reguły dzieci poniżej pierwszego roku życia nie chodzą. W wieku do dziesięciu miesięcy uczą się stać przy podporze. Nie ma dużego obciążenia na stopie, łuk nie jest uformowany, duży palec u nogi jest bardziej mobilny niż u dorosłych, ale powyżej roczku dzieciak uczy się chodzić, stopy otrzymują obciążenie w postaci masy ciała. Wtedy należy udać się do sklepu z butami dla dzieci.

W jakim wieku dziecko potrzebuje butów?

sklep z butami dla dzieci warszawaPytanie o wybór pierwszej pary pojawia się już przy pierwszych krokach dziecka. Zwykle ma to miejsce w wieku 10-12 miesięcy. Młodszym dzieciom wystarczą miękkie kapcie lub skarpetki. Pełnią raczej funkcję dekoracyjną i oczywiście chronią przed zimnem, ale z czasem dzieci te będą potrzebowały profesjonalnego obuwia, które trzeba będzie kupić w sklepie. Optymalne jest kupowanie butów, w tym butów zimowych, z marginesem jednego centymetra, ponieważ zbyt duża para jest tak samo szkodliwa, jak zbyt mała. Pamiętajmy, że za duża i za mała para butów zimowych szkodzi stopie dziecka! W ciasnych butach krążenie krwi jest zaburzone, a w zbyt dużych noga nie jest prawidłowo zamocowana. Warto odwiedzić z tego powodu dobry sklep z butami dla dzieci Warszawa oferuje kilka takich punktów, gdzie pracują pomocni sprzedawcy, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób dobrać dziecku obuwie. Trudno jest iść do sklepu obuwniczego z dziećmi do przymierzenia, ponieważ wiemy jak to jest z dziećmi. Oczywiście na ratunek może przyjść sklep internetowy. Często rodzice próbują określić rozmiar na oko, ale nie zawsze im się to udaje. Dlatego też należy dziecku przymierzać buty w sklepie w pozycji stojącej.

Kupując buty dziecięce należy wziąć pod uwagę wiek, sezon, przeznaczenie pary, a także preferencje dziecka. Zastanówmy się nad głównymi parametrami, na które powinieneś zwrócić uwagę i dowiedz się, jak wybrać właściwy. Jest to materiał, najlepiej naturalny, forma i podeszwa dostosowana do budowy stopy dziecka.