Przemysł

Innowacyjne młyny ACM

Mielące maszyny przemysłowe cieszą się dziś dużą popularnością, z powodzeniem stosuje się je w różnych gałęziach przemysłu, które nastawione są na masową produkcję. Wyróżniamy wiele rodzajów młynów, każdy z nich przeznaczony jest bowiem do rozdrabniania rozmaitych surowców, które posiadają różne tekstury. Wśród młynów tnących sporym zainteresowaniem cieszą się w pełni zautomatyzowane młyny posiadające ostre, precyzyjne, a przede wszystkim długie ostrza. 

Młyn ACM – charakterystyka

młyny acmWyżej przytoczony młyn służy do cięcia, rozdrabniania oraz kruszenia różnorodnych materiałów, które wtłaczane są do specjalnej komory. W komorze tej znajduje się wirujący rotor, do którego przytwierdzone są ostre, cienkie norze. Ostrza te wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która odporna jest na niszczycielskie działanie korozji. Podczas pulsacyjnych ruchów rotora noże rozdrabniają m.in. produkty spożywcze, odpady przemysłowe, rośliny, celulozę, drewno, zioła, słomę, plastik, a nawet i twarde, zwierzęce kości. Maszyna ta idealnie sprawdzi się więc zarówno w przemyśle związanym z branżą spożywczą, jak i np. w stolarstwie. Warto przy tym podkreślić, że młyny ACM umożliwiają rozdrabnianie surowców na bardzo drobny, sypki proszek, który następnie przedostaje się przez sito znajdujące się w otworze młyna.

Na samym końcu warto również przybliżyć podstawowe parametry sprzętu. Młyn mieli od 3 do 12 kg surowców na godzinę, ponadto posiada również 3-fazowe zasilanie o łącznej mocy 400 V. Do sprzętu dołączone są również specjalne sita separujące o różnej wielkości sitek. Choć za maszynę tę należy zapłacić stosowną cenę, to jednak inwestycja ta bardzo szybko nam się zwróci. Na różnego rodzaju aukcjach internetowych zamieszczanych na popularnych portalach, pojawiają się także oferty sprzedaży używanych młynów tnących, za które zapłacimy wówczas znacznie mniej.