Informatyka

Gra interaktywna dla dzieci

 

Zazwyczaj nie spędzam czasu z dziećmi, i kompletnie nie mam do nich podejścia. Jednak w ostatni weekend odwiedziłam moją siostrę, która ma dwójkę dzieci, i nie było wyjścia. Wyjechała, a ja musiałam jakoś je zająć i się z nimi bawić. Jak się w tym sprawdziłam?

Zabawa z dziećmi i gry

najlepsze gry interaktywne Na początek postanowiłam chwilę z nimi porozmawiać, i zapytać, co mają ochotę robić. Okazało się, że najchętniej pograłyby na komputerze. Zdziwiłam się, w końcu była taka ładna pogoda. Poszukałam więc najlepsze gry interaktywne jakie znalazłam w domu, i zaproponowałam zabawę na świeżym powietrzu z piknikiem. Znalazłam grę taneczną, w której trzeba było naśladować kroki, jakie się wylosuje, lub jeszcze jedną, aby powtarzać gesty po poprzedniku i dodawać swoje. Uważałam, że to będzie idealne. Taka gra rozwijała logikę, i ćwiczyła pamięć. Dla dzieci takie zabawy są najlepsze, a nie jakieś strzelanki w komputerze i inne tego typu mordercze gry jakie zaproponował mi syn siostry. Razem z bratankiem rozłożyliśmy planszę do tańczenia. Później ubawiliśmy się niesamowicie, gdy przyszła pora na naśladowanie kroków. Nie każdy potrafił wczuć się w swoją postać jaką wylosował, i kilka razy zdarzyło nam się nawet przewrócić. Na szczęście trawa amortyzowała upadki, i nie było tak źle. Obawiałam się, że dzieci będą płakać jak się zranią, jednak nic im nie było. Bawiły się beztrosko i grały. Taka nauka przez zabawę na pewno im się przyda, bo przede wszystkim na świeżym powietrzu mózg lepiej pracuje, i łatwiej im się zapamiętuje.

Uważam, że z dziećmi we wczesnej młodości trzeba spędzać dużo czasu. Uczą się bardzo szybko, i trzeba je tylko odpowiednio ukierunkować, aby na przykład wybierały gry interaktywne, w które można grać zespołowo, a nie, wirtualne gry, które nic nie wnoszą.

Więcej informacji na stronie: http://lune.xyz