Gorsety — zmysłowy element bielizny damskiej

Gorsety mogą wydawać się reliktem przeszłości — dodatkiem, które niegdyś kobiety nosiły przy średniowiecznych, bogato zdobionych sukniach. Jednak obecnie również cieszą się one niemałą popularnością jako element bielizny damskiej. Każda kobieta powinna wyposażyć się w choć jeden model i sprawdzić, czy rzeczywiście wyszczuplają talię i modelują sylwetkę. 

Co warto wiedzieć o gorsetach?

bielizna damska gorsetyGorsety mogą podnieść pewność siebie kobiety dzięki podkreśleniu walorów sylwetki, ukryciu niedoskonałości, uwydatnieniu biustu oraz optycznemu wyszczupleniu talii i brzucha. Aby tak się stało, muszą być jednak odpowiednio dopasowane. Według specjalistów wybór należy poprzedzić sprawdzeniem różnicy obwodów biustu i talii — gorset będzie najlepiej leżał, kiedy będzie ona wynosić od 15 do 24 cm. W sklepach, w kategorii „bielizna damska gorsety” można znaleźć ich dwa podstawowe typy: overbust, których górna część zakrywa biust i modeluje piersi oraz underbust, w których materiał kończy się pod biustem i wyszczupla głównie talię. Ponadto gorset można dobrać również ze względu na przeznaczenie. Gorsety wyszczuplające są noszone na co dzień w celu wymodelowania sylwetki, są wykonane z elastycznych materiałów i z reguły pełnią rolę „cichych przyjaciół”, niewidocznie kształtując sylwetkę. Nie są z reguły ozdobne ani seksowne w przeciwieństwie do gorsetów bieliźnianych, zmysłowo prezentujących się podczas wieczornej randki. Szczególnie popularny jest gorset koronkowy, delikatnie prześwitujący przez skórę i unoszący biust — taki model w połączeniu z pończochami będzie prezentował się oszałamiająco. 

Modelujący gorset doskonale sprawdzi się na specjalne okazje pod sukienką — sprawi, że będzie doskonale układać się na sylwetce, a później rozpali atmosferę w sypialni. W zależności od potrzeb można kupić model kształtujący jedynie talię lub obejmujący też biust. Oprócz tego można znaleźć wersje sznurowane, zapinane na rzepy, haftki bądź zamek błyskawiczny. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda