Gdzie wymienić klocki hamulcowe?

Gdynia to przepiękne i klimatyczne miasto. Bardzo je lubię i często przyjeżdżam tu na weekendy. Mieszkam 20 km od Gdyni i przyjeżdżam tu zawsze swoim samochodem. Mam też swój ulubiony pensjonat i pokój z aneksem kuchennym i widokiem na morze. W ten weekend znowu odwiedzę swoje ulubione miasto.

Awaryjna naprawa klocków hamulcowych

fachowa wymiana klocki hamulcowe gdyniaW drodze nad morze coś dziwnego zaczęło się dziać z moim samochodem. Trochę się tym zmartwiłam bo nie bardzo znam się na samochodach. Właściciel pensjonatu sprawdził mi auto i powiedział, że dzieje się coś z klockami. W tej sytuacji musiałam poszukać mechanika. Znalazłam ogłoszenie fachowa wymiana klocki hamulcowe gdynia przy dworcu PKP. To było niedaleko od mojego pensjonatu  więc bez zastanowienia pojechałam do warsztatu. W warsztacie powiedzieli mi, że klocki są już bardzo zużyte i trzeba je natychmiast wymienić. Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Najczęściej czas wymiany klocków hamulcowych wynosi od 30 minut do godziny. Moje klocki fachowcy w warsztacie wymienili w 40 minut. Dowiedziałam się też, że przy spokojnej jeździe po mieście klocki hamulcowe zaleca się wymienić co 30-50 tys. km. Jeżeli jeździmy po mieście dynamicznie to musimy je wymienić co 10-20 tys. km. Za wymianę klocków w moim samochodzie nie zapłaciłam dużo ale byłam pewna, że mogę bezpiecznie jeździć. Od teraz będę regularnie wymieniać klocki hamulcowe żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji jak teraz.

Stan klocków hamulcowych można skontrolować np. podczas sezonowej wymiany opon. Teraz już wiem, że należy to sprawdzać. Klocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego pojazdu i są bardzo ważne. Warto pamiętać o ich kontroli i wymianie. Mamy wtedy pewność bezpiecznej jazdy samochodem.