Wnętrza

Firany balkonowe i inne akcesoria ozdobne

Dla każdej gospodyni domowej wygląd domu jest bardzo istotny, gdyż świadczy o niej samej. To od pani domu zależy, czy jest przytulny z dużą ilością świec i zdjęć, czy też jest urządzony w stylu minimalistycznym. Jednym z istotniejszych czynników wpływających na charakter mieszkania są firanki, zasłonki i ozdobne gadżety okienne.

Modne gotowe firany, rolety i ozdoby

gotowe firany balkonoweW dzisiejszych czasach rzadko już szyje się firanki w domach, czy nawet u krawcowych. Modne stały się różnego rodzaju gotowe firany balkonowe i nie tylko. W tej chwili można kupić firany wraz z zasłonami czy zazdrostkami, firanki tiulowe, ażurowe, z lamówką, z lambrekinem, z gipiurą i inne. Wybór firan jest ogromny, można praktycznie kupić każdy rozmiar, kolor, fason, oraz dobrać inne szczegóły. Modne jest również wywieszanie w oknach lub na firankach różnego rodzaju ozdób, np. motylków, piórek, czy nawet łapaczy snów. Warto najpierw zastanowić się nad aranżacją całego okna – czy chcemy skromną firanę i jakiś gadżet w oknie? czy może wolimy bogatą ozdobną firanę np. z lambrekinem. Najczęściej w oknach możemy spotkać białe firany, ale są też modne różnokolorowe organzy czy woale. W tej chwili również jako ozdobę okna stosuje się designerskie panele ażurowe, czy rzymskie rolety. Firany mają to do siebie, że są atrakcyjne cenowo w stosunku do innych gadżetów i w związku z tym można zaplanować kilka aranżacji okiennych (zmieniając je kilka razy w roku). Jeśli zaś decydujemy się np. na rolety rzymskie to trzeba się liczyć z tym, że ich ceny są dość wygórowane i jeśli mamy do ozdobienia kilka okien to zakup ten będzie stanowił niemały wydatek.

Okno naszego domu, mieszkania jest jedyną rzeczą, którą może zobaczyć każdy – ten kto nas odwiedza i ten całkiem obcy, który tylko przejeżdża niedaleko nas. Jeśli nasze okno jest zadbane, schludne i pięknie ustrojone – na pewno zwróci uwagę niejednego przechodnia. Bez względu na to, czy wybierzemy firany, rolety czy makarony – ważne aby zawsze były czyste i schludne, to wystarczy aby okno wyglądało na zadbane.