Ekobord ogrodowy – zalety instalacji

Wypoczynek w otoczeniu zieleni znacznie poprawia nasze samopoczucie. Jeżeli należymy do tej grupy szczęśliwców, która dysponuje kawałkiem przestrzeni przydomowej do zagospodarowania, to już połowa sukcesu. Mamy miejsce, czas i konkretny pomysł na kompozycję zieloną. W jaki sposób jednak sprawić, by nasz projekt trzymał się w przysłowiowych ryzach?

Instalacja ekobordów ogrodowych

ekobordy ogrodoweArchitektura krajobrazu nie skąpi nam rozwiązań w kwestii aranżacji działki rekreacyjnej. Jednym z gadżetów, które pozwolą nam uzyskać kształt zaprojektowanego trawnika są ekobordy ogrodowe. Czym charakteryzuje się gadżet, który możemy zastosować w plenerowym planowaniu działki wypoczynkowej? Jest to w uproszczeniu rodzaj ogrodzenia, które nadaje kształt trawnikowi lub innym kompozycjom roślinnym. Barierka, zamontowana tuż przy podłożu pozwala uzyskać kształt, który planujemy w projekcie. Nie ma znaczenia, czy w naszym planie są linie proste, czy też w planach mamy kreatywne łuki, graniczące z kostką brukową lub kamienistą ścieżką – uzyskamy pożądany efekt dzięki systemowi solidnych mocowań. Możemy wybrać ekologiczne ograniczniki różnej wysokości. Jeżeli w planach mamy ozdobne zagospodarowanie zieleni w pobliżu drzew w ogrodzie, w naszym projekcie sprawdzą się ogrodzenia wyższe, podtrzymujące w sposób bezpieczny kompozycje kwiatowe lub ozdobne krzewy. Element podtrzymujący ładnie komponuje się z samymi roślinami, jest praktycznie niezauważalny, gdy otoczy go zieleń.

Aby projekt trawnika lub kompozycji kwiatowej na działce zyskał realny i estetyczny kształt, warto byśmy zainteresowali się możliwościami, jakie dają nam akcesoria ogrodowe. Użycie solidnych i łatwych w montażu barierek w ogrodzie to sposób na zadbaną przestrzeń zieloną, która będzie cieszyć oko.