Efektowne lakiery kameleonowe

Lakiery i farby zmieniające kolor w zależności od kąta padania światła są bodaj najbardziej nietypowym i efektownym sposobem na wykończenie tuningowanego samochodu. Nawet na najzwyklejszych samochodach mogą one dać niesamowity efekt wykończenia i sprawić, iż będzie on zwracał uwagę w każdym otoczeniu.

Najlepsze lakiery do malowania customowego samochodu

wielokolorowy lakier kameleon samochodowyTakie preparaty nie są szczególną nowością, gdyż nawet kilkanaście lat temu dało się dostać farby, które reklamowano jako posiadające „efekt ołowiu”, które zmieniały kolor w zależności od oświetlenia w którym samochód aktualnie przebywał. Nowoczesny wielokolorowy lakier kameleon samochodowy jest jednak jeszcze lepszy i jeszcze bardziej efektowny od tych klasycznych farb. Można go bowiem dostać w najróżniejszych kolorach, a z racji iż jest to lakier, a nie farba samochodowa, może być używany do nanoszenia na dowolnej karoserii pomalowanej na dowolny kolor. W zależności od koloru samego lakieru i karoserii, oraz odcienia takowych, można osiągnąć najróżniejsze efekty, od bardzo subtelnego wykończenia, widocznego tylko w konkretnym oświetleniu, po bardzo widoczny, wręcz ostentacyjny efekt, dobrze zauważalny z daleka. Faktem jest iż tak wykończone pojazdy są jednymi z najbardziej imponujących maszyn na drogach, a na zlotach tunerów robią niemałą furorę.

Lakiery te są bezproblemowo dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych, choć entuzjaści modyfikacji samochodowych od kilku miesięcy zaczęli polecać najlepiej sprawdzające się preparaty do malowania karoserii od konkretnych producentów. Te lakiery są nie tylko efektowne ale również bardzo trwałe, i działają także jako ochrona delikatnych farb samochodowych, służących jako podstawa do malowania karoserii w najbardziej nietypowy sposób.