Dla dzieci

Dziecięce auto na akumulator

Większość dzieci lubi jazdę samochodem i też dlatego, kiedy się bawią, to naśladują rodziców w trakcie prowadzenie pojazdu. Niektórzy rodzice widząc zainteresowanie maluchów pojazdami, kupuje dla nich specjalne modele aut.

Czy samochody z akumulatorem są bezpieczne?

auto na akumulator dla dzieciWybierając zabawki dla dziecka, w pierwszej kolejności trzeba się kierować bezpieczeństwem i wiekiem malucha. Przeważnie dzieci w wieku trzech lat są gotowe na samodzielne prowadzenie pojazdu na akumulator, dlatego większość dostępnych modeli jest dedykowana od tego wieku. Auto na akumulator dla dzieci jest świetnym pomysłem na prezent dla małego przedszkolaka. Dzieci z pewnością będą zachwycone z takiego pojazdu. Na początek najlepiej wybierać modele z dołączonymi pilotami do zdalnego sterowania, ponieważ zanim maluch nauczy się dobrze jeździć, trochę czasu minie. Pilot też się sprawdza, kiedy wsadzamy do pojazdu młodsze dziecko, które z uwagi na wiek i rozwój manualny, może w pojeździe jedynie jeździć. Auta elektryczne mają wbudowane mocne silniki i wydajne akumulatory, które pozwalają na przejechanie nawet kilku godzin bez konieczności ładowania. Pojazd nie osiąga dużych prędkości, gdyż maksymalnie może się rozpędzić do kilku kilometrów na godzinę. Dzięki funkcji wolnego startu, nie ma szarpnięcia w momencie ruszania. W sprzedaży znajdziemy samochody w wersji sedanów idealnych do jazdy po asfalcie oraz terenowe pojazdy sprawdzające się na nierównym podłożu. Oba są w wersji cabrio, a terenowe samochody mają jeszcze otwierane drzwi.

Pojazdy na akumulator są produkowane w taki sposób, żeby były bezpieczne. Mają pasy bezpieczeństwa oddzielnie dla każdego dziecka i automatyczny hamulec. Ich cena jest przeważnie uzależniona od producenta i wybranego modelu pojazdu.