Medycyna

Działanie olejku konopnego na organizm człowieka

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o olejku, który tworzy się z konopi indyjskich, miałam mieszane uczucia. Oczywiście w pierwszej kolejności skojarzyłam go z popularnym narkotykiem, ale wystarczyło chwilę poczytać na ten temat, aby wiedzieć, że olejek ten nie ma nic wspólnego z odurzaniem, a za to posiada mnóstwo właściwości odżywczych. 

Działanie olejku konopnego na skórę 

cbdWiele dobrych opinii słyszałam i czytałam w internecie na temat tego nietypowego suplementu diety. Kiedy zakupiłam swój olejek CBD, nie wierzyłam, że zdziała cuda. Dla mnie najważniejsze było, aby poprawić cerę na twarzy i ogólnie skórę na całym ciele. Niestety jest ona skłonna do przebarwień, których w żaden sposób nie mogłam do tej pory się pozbyć. Z początku smarowałam twarz bezpośrednio olejkiem przed snem, a do tego starałam się w ciągu dnia używać go w kuchni dodając do potraw, aby również działał wewnątrz organizmu. Nie byłam zadowolona ze sposobu rozsmarowywania olejku na twarzy, więc dodałam go do mojego neutralnego kremu do twarzy i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe, koloryt skóry na twarzy już po kilku dniach stał się bardziej jednolity, a przebarwienia zanikały, tak więc olejek CBD naprawdę jest wartym uwagi suplementem, którego potrzebuje nasz organizm na co dzień. Jestem bardzo ciekawa, jak zareaguje moje ciało po długotrwałym stosowaniu, ale mam cichą nadzieję, że tak samo korzystnie jak wpłynął na twarz. 

Stosowanie olejku konopnego ma wiele prozdrowotnych zalet. Jest to niezwykle ważne źródło cennych substancji, które pozytywnie oddziałują na całe ciało, wzmacniając włosy, poprawiając skórę, ale również działa z korzyścią na organy wewnętrzne, układ nerwowy, mózg i mięśnie. Nawet jeśli nie jesteśmy przekonani, to warto spróbować, bo na pewno nie zaszkodzi.