Przemysł

Doskonała maszyna do tampodruku

Nowoczesna technologia druku umożliwia wykonanie różnorodnych nadruków na materiałach, które mają spełniać określone wymagania. Jeśli chcielibyśmy wykonać grafiki i oznaczenia o niewielkich kształtach, skorzystać powinniśmy z metody tampodruku. Jest to jedna z najpopularniejszych metod , którą wykorzystuje się do zadrukowania różnych powierzchni.

Charakterystyczne cechy maszyny do tampodruku

maszyna do tampodrukuByć może nie wszyscy wiedzą, czym jest tampodruk i może nawet nie spotkali się wcześniej z takim określeniem. Tampodruk jest jest technologią druku pośredniego. Farba za pomocą specjalnego silikonowego tamponu przenoszona jest z matrycy na drukowany kształt. Dzięki temu można w bardzo dokładny sposób zadrukować wybraną powierzchnię. Metalowa matryca wykonana została w taki sposób, aby na tamponie znajdowała się odpowiednia ilość farby. Nie ma wtedy ryzyka, że farba się rozleje a druk zostanie uszkodzony i będzie wyglądał mało precyzyjnie. Należy także we właściwy sposób dobierać twardość i kształt tamponu silikonowego. To właśnie on decyduje o rozmiarze wydruku. Za pomocą tampodrukarki możemy wykonać nawet najmniejsze elementy, jak chociażby nadruki na długopisach, zapalniczkach, sprzęcie RTV czy AGD. Tamopdruk doskonale sprawdza się także na przedmiotach gumowych czy z tworzyw sztucznych, a także na powierzchniach szklanych, metalowych, skórzanych i drewnianych. Jak widać maszyna do tampodruku sprawdza się podczas pracy z większością powierzchni. Jest doskonałym rozwiązaniem właśnie wtedy, gdy mamy do wykonania nadruki o bardzo małych rozmiarach. Maszyna ta została stworzona z myślą o drukowaniu napisów i znaków graficznych. Dzięki niej można odpowiednio oznakować każdy przedmiot, nadać mu właściwe logo, które pozwoli odróżnić go od innych na rynku. Technika tampodruku wykorzystywana jest także w medycynie.

Rozwój technologii z pewnością stara się jak najbardziej ułatwiać życie. Maszyna do tampodruku spełnia wymagania klientów, którzy pragną odpowiednio oznaczyć swoje produkty. Jest to z pewnością bardzo przydatne urządzenie, które pozwala tworzyć bardzo małe nadruki. Dzięki temu nasze produkty później mogą służyć jako doskonałe materiały reklamowe.