Handel

Dodatki przydatne do bukietu

Są w naszym życiu okazje, w których szczególnie przydaje się nam bukiet kwiatów, który cechuje się określoną strukturą i charakterem. W takich przypadkach udajemy się do pobliskiej kwiaciarni, by w porozumieniu z florystą stworzyć bukiet, który będzie odpowiedni do naszej wizji i konkretnej okoliczności, z którą ma być on związany.

Bukiet kwiatów wzbogacony o dodatki

dodatki florystyczne do bukietówBardzo często, bukiety kwiatowe realizowane przez florystów składają się nie tylko z kwiatów. W ich zawartości znajdziemy bowiem liczne dodatki florystyczne do bukietów, które znajdują różne zastosowanie. Po pierwsze, należy więc wskazać wszystkie dodatki, które pomagają w wykreowaniu odpowiedniego kształtu bukietu i utrzymaniu go w niezmienionej formie przez dłuższy czas. Po drugie, dodatkami florystycznymi będą wszystkie rośliny, które mają na celu uzupełnienie kwiatów w bukiecie, wzbogacenie ich i nadanie całej kompozycji bukietu odpowiedniego charakteru. Są również dodatki, które nie są roślinami, ale doskonale sprawdzają się przy tworzeniu bukietów okazjonalnych, które mają mieć wytworny charakter. Tego typu dodatkami są wszelkiego rodzaju eleganckie wstążki i koraliki, które pojawiają się często w bukietach Panien Młodych. Dodatkami tego rodzaju są również wszystkie ozdoby, które pojawiają się coraz częściej w bukietach na pierwszą komunię świętą, ale również na chrzest czy osiemnaste urodziny, kiedy chcemy zaskoczyć osobę obdarowywaną niecodzienną formą bukietu.

Dzięki stosowaniu dodatków florystycznych w bukietach, mogą one zyskać bardziej indywidualny charakter. Możemy bowiem opowiedzieć floryście o osobie, dla której ów bukiet ma być stworzony i wspólnie zadbać o to, by stworzony bukiet był jednocześnie ze wszech miar piękny i niepowtarzalny, co zdecydowanie podniesie jego wartość sentymentalną.