Prawo

Dobrzy adwokaci to podstawa, żeby wygrać w sądzie

Znacie przysłowie, które mówi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu? W ostatnich miesiącach przekonałam się na własnej skórze, że w tym przysłowiu jest sporo prawdy. Babcia zmarła na początku stycznia. Zapisała mi w spadku mieszkanie. Oczywiście każdy o tym doskonale wiedział. Jednak trzy miesiące temu otrzymałam pismo z sądu, wzywające na rozprawę. 

Dlaczego chciałam wynająć dobrego adwokata?

dobry adwokat - gdyniaRodzice przekonali mnie, że podstawą wygranej w sądzie jest przede wszystkim dobry adwokat – gdynia to średniej wielkości miasto, ale posiadające wielu prawników. Postanowiłam umówić się na spotkanie z jednym z nich. Opisałam całą sytuację, opierając się na faktach oraz mówiąc czego konkretnie oczekuję. Adwokat zadał mi szczegółowe pytania, nawet te, które miały nakreślić mu relacje między mną a kuzynami, którzy mnie pozywają. Oczywiście adwokat zgodził się reprezentować mnie w sądzie. Był pozytywnie zaskoczony, że podczas pierwszego spotkania otrzymał wszystkie dokumenty, które potrzebował. Uspokoił mnie i wytłumaczył, jak będzie przebiegała rozprawa w sądzie. Wtedy dopiero doszło do mnie, że tak naprawdę potrzebowałam prawnika. W takich sprawach nie odważyłabym się, stawić się w sądzie bez pełnomocnika, który doskonale wie, jak radzić sobie podczas tego typu spraw. Nie chciałam, żeby babcia przepisywała na mnie mieszkanie, ale ona uparła się. W końcu postanowiłam zaakceptować jej decyzję i zgodzić się. Planowałam jednak wyremontować mieszkanie, sprzedać je i podzielić się z kuzynostwem. Jednak w obecnej sytuacji zmieniłam zdanie.

Niestety należałam do tej grupy osób, które nie dość, że nie znały praktycznie prawa, to totalnie nie wiedziały, jak szukać i gdzie przepisów. W związku z tym postanowiłam, że najrozsądniejszym wyjściem w tej sytuacji będzie wynajęcie prawnika, który pomoże okiełznać mi to wszystko.