Reklama

Dobrze zaprojektowane logo kluczem do sukcesu

Większość z nas nie ma świadomości tego, jak bardzo wpływa na nas logo danych marek. Zazwyczaj jest tam ukryty przekaz podprogowy, który ma za zadanie wyzwolić w nas jakieś emocje, pod wpływem których skorzystamy z usług danej firmy. Kształt, kolory, a także wielkość i wielkość logo, jest przemyślane.

Jak zaprojektować dobrze logo?

projektowanie logoW rzeczywistości nie jest to takie proste zadanie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Logo musi przyciągać klientów, a nie ich odstraszać. Projektowanie logo powinno być bardzo szczegółowo przemyślane, aby przez przypadek nie osiągnąć odwrotnego efektu do tego, który zamierzaliśmy osiągnąć. Projektując nasz znak firmowy, powinniśmy skorzystać z jego z programów graficznych, ponieważ tylko tak jesteśmy w stanie wykonać pierwowzór naszego logo. Możemy to zrobić ręcznie, na kartce papieru, ale później i tak będziemy musieli to przenieść na format cyfrowy, dlatego lepiej to robić od razu na komputerze. Zaoszczędzimy w ten sposób dość sporo czasu. Powinniśmy dobrze dobrać kolory, tak aby rzucały się w oczy z daleka, ale nie mogą one odstraszać. Wszystko musi tworzyć jedną całość. Podczas projektowania logo, musimy sprawdzić jak będzie ono wyglądać w dużym formacie, a także w małym. Często się zdarza, że dany wzór wygląda dobrze w małym formacie, a po powiększeniu nie wygląda już tak dobrze. Musimy się tego wystrzegać, ponieważ zepsuje to naszą całą pracę.

Oczywiście nie musimy projektować sami, możemy wykonać zarys, a następnie zlecić wykonanie projektu profesjonalnej firmie graficznej, która robi taki rzeczy na co dzień i wykona taki projekt dużo lepiej od nas. Koszt wykonania takiego projektu uzależniony jest od poziomu skomplikowania naszego znaku firmowego. Ceny za taką usługę zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.