Dom

Dobrze urządzony salon

Kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu, ale równie ważnym pomieszczeniem jest także salon. Jego urządzenie tak, aby zachwycał, to prawdziwe wyzwanie. Znaczenie mają bowiem nie tylko płyty meblowe, akcesoria meblowe i obrzeża meblowe. Liczą się również kolory ścian, wykończenie podłogi oraz zastosowanie tkaniny.

Płyty meblowe – do czego wykorzystujemy?

Jeśli nasz salon jest naprawdę duży, możemy uważać siebie za szczęściarzy, którzy nie muszą ograniczać się, jeśli chodzi o dobór kolorów. Duża przestrzeń pozwala bowiem na stosowanie zarówno jasnych, jak i ciemnych barw, które mają to do siebie, że optycznie pomniejszają. To samo tyczy się koloru zasłonek. Wybierając zasłony,

płyty meblowe

pamiętajmy jednak także o tym, że grube i mięsiste tkaniny mogą nieco przytłaczać. W związku z tym one również nie nadają się do małych pomieszczeń. Jeśli twój salon nie zachwyca wielkością, postaw raczej na zwiewne i bardzo delikatne tkaniny. Idealnie sprawdza się w tym przypadku woal, który jednocześnie wpuszcza do wnętrza bardzo dużo światła. Dzięki temu salon nie tylko nie przytłacza, ale również jest miejscem pogodnym i pełnym słońca. Jeśli chodzi o podłogę, to w salonie możemy zdecydować się na klasyczne panele bądź terakotę. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo eleganckie, ale jednocześnie może wnosić powiew chłodu do pomieszczenia. Fronty kuchenne czy płyty meblowe są dla wielu osób istotniejsze niż te salonowe. Trzeba jednak pamiętać, że meble muszą być dopasowane do całości pomieszczenia. Lepiej więc nie kupować tego, co pierwsze wejdzie nam w ręce. Czasem warto poczekać.