Dobrze urządzone kąciki kreatywnych zabaw

Nauka dla dziecka zaczyna się już wtedy, kiedy może się bawić, kiedy zaczyna stawiać pierwsze kroki i kiedy to my poświęcamy mu swój czas. Bardzo ważnym etapem dla rozwoju dziecka jest właśnie spędzanie czasu z rodzicem rozmowy, opowiadanie, czytanie i zabawy, które nawet proste, stają się przyczyną do pobudzania wyobraźni i tworzenia czegoś niezwykłego.

Wymyślanie kącika kreatywnych zabaw

kącik kreatywnych zabawDziecko powinno mieć w domu swoje miejsce, w którym może poukładać zabawki i się nimi pobawić. Nie ważne, czy ma swój pokój, ważne jest, aby spędzało najwięcej czasu tam, gdzie są rodzice. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kącik kreatywnych zabaw. Obecność rodzica przy zabawach dziecka jest bardzo ważna nie tylko ze względów bezpieczeństwa. To rodzic może nakierować dziecko na to, co jest dobre a co złe, jakie zabawy może sobie wymyślać i jak z nich czerpać wiedzę. Kreatywność jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego maleństwa. Widzimy przecież w szkołach miejsca, w których dzieci mogą się bawić a tam różnego typu akcesoria do malowania czy tworzenia różnych rzeczy. Możemy mieć takie miejsce w domu i z naszą pomocą dziecko może równie dobrze wykonywać zabawy, które mają na celu tworzenie nowych rzeczy. Używanie wyobraźni przy malowaniu czy rysowaniu to jest właśnie krok do budowania kreatywności. Wbrew pozorom to właśnie w dorosłym życiu jest bardzo ważna umiejętność, która kształtuje się już w najmłodszych latach, dlatego warto o to zadbać.

Każde dziecko powinno mieć w domu swój własny kąt. Dom ma być ostoją i miejscem pełnym miłości i bezpieczeństwa i to jest właśnie podstawą prawidłowego rozwoju. Jednak pamiętajmy, że to my tworzymy dom i nie ważne jest, jakie będą w nim meble czy udogodnienia- ważna jest obecność rodzica i jego pełne zaangażowanie.