Budownictwo

Czym zabezpieczyć dach?

Kiedy budujemy swój własny dom, chcielibyśmy by był solidnie zbudowany, dlatego dokładamy wiele starań i odpowiednio przygotowujemy dom, aby był gotowy do zamieszkania i chcemy, żeby mieszkało się w nim jak najlepiej.

Zakładamy na dach folie

folia na dachBudując dom czy to dla siebie czy dla kogoś na zlecenie, musimy pamiętać o każdym nawet najdrobniejszym elemencie. Dość istotna w budowaniu domu a zwłaszcza dachu jest specjalna folia którą układamy pod dachem. Folia pod dach stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wnikająca wilgocią i wodą, która może się zbierać pod naszym dachem. W przyszłości nie będzie obaw przed tym, żeby przeznaczyć nasz strych, poddasze na pomieszczenie mieszkalne a może nawet zrobimy tak od razu. Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym czy kłaść folie czy też nie radzę zakładać ją od razu ponieważ jej koszt będzie nie wielki w porównaniu z kosztem, jaki przyjdzie nam zapłacić w przypadku kiedy będziemy chcieli zaadaptować nasze poddasze i trzeba będzie wszystko zrywać. Lepiej zrobić to od razu i mieć problem z głowy. Folia na dach ta fachowo nazywa się folią wstępnego krycia. Między folią na dachu a włókniną Izolacyjną musi być dystans, który jest szczeliną wentylacyjną kiedy ta przestrzeń ma wlot dla powietrza wentylacyjnego i wylot.  Stanowi to dobre zabezpieczenie dla skraplającej się pary wodnej pod dachem , co ochrania nasze stropy przed wilgocią ponieważ nie kapie na nie woda. Stanowi to więc również zabezpieczenie przed grzybem i pleśnią.

Folia stanowi ochronę przed skraplającą się parą wodną i kapaniem wody z dachu, co ochrania nasze stropy przed brzydkim zapachem pleśni, grzyba i stęchlizny. Woda zatrzymuje się na folii i wysycha. Najlepiej położyć ją już na samym początku. Oszczędzimy dzięki temu, ponieważ unikniemy zrywania całego dachu w przyszłości.