Usługi

Czym jest deratyzacja?

Walka z gryzoniami jest koniecznością. Są one plagą szczególnie w dużych, miastach, a ten problem nie dotyczy tylko Polski. Jednak nie mówimy w tym przypadku o myszach, czy nornicach, ale oczywiście o szczurach. Te niezwykle inteligentne gryzonie są nie tylko nieprzyjemne, ale również stwarzają poważne zagrożenie epidemiologiczne. 

Kto przeprowadza deratyzację? 

deratyzacjaJeżeli odszczurzanie nie jest przeprowadzane systematycznie, może dojść do tego, że szczury opanują każdy, newralgiczny teren. To zwierzęta inwazyjne, a samica w jednym miocie wydaje na świat około dziesięciu młodych, co pokazuje jak płodne są to zwierzęta. Szacuje się, że w ciągu swojego życia statystyczna samica wydaje na świat około trzystu szczurów. To naprawdę dużo, biorąc pod uwagę i tak wielką liczebność tego gatunku. Szczury to jednak nie tylko nieprzyjemny wygląd i niemiły zapach, to również poważne zagrożenie dla zdrowia naszej rodziny. Szczury są nosicielami pasożytów, mikroorganizmów i chorób zakaźnych. Tylko profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja jest w stanie je wyeliminować. Istnieje wiele sposobów na walkę ze szczurami, jednak najlepiej sprawdzają się środki chemiczne. Najczęściej sprzedawane są w postaci spreparowanego jedzenia jak chrupki, czy kulki, przypominające suchą karmę. Deratyzacją zajmują się profesjonalne firmy, które doskonale wiedzą jak wyeliminować nawet najpoważniejszy problem ze szczurami. Koszt deratyzacji jest zależny od wielu czynników i nie da się go jednoznacznie uśrednić. 

Niestety nie umiemy kontrolować populacji szczurów. Jedyne, co możemy zrobić to je eliminować z naszej okolicy. To kwestia bezpieczeństwa, higieny i spokoju. Szczególnie, że grasujące po naszych podwórkach i piwnicach szczury niejednokrotnie były chore na wściekliznę.