Czy warto zlecić odgrzybianie klimatyzacji?

Na rynku standardowo wyróżnia się klimatyzatory przenośne orazokienno-ścienne. Pierwszy rodzaj nadaje się do umieszczenia w dowolnym miejscu mieszkania, natomiast drugi jest montowany na stałe. Niezależnie od wybranego rodzaju sprzętu, nie należy zapominać o dokładnym czyszczeniu sprzętu. Klimatyzacja zapewnia zarówno chłodzenie, jak i nagrzewanie powietrza, jednak należy dbać o jej prawidłowe odgrzybianie.

Decydujemy się na skuteczne odgrzybianie klimatyzacji

skuteczne odgrzybianie klimatyzacja wrocławW trybie chłodzenia klimatyzacja wytwarza dużą ilość wilgoci. Nieregularne czyszczenie filtrów powoduje, że osadza się na nich coraz większa liczba zanieczyszczeń, powodujących niezdrowy mikroklimat w pomieszczeniu. Filtry, które są obecne w klimatyzatorach można wyczyścić standardowo przy pomocy odkurzacza, wody, bądź środków bakteriobójczych. Dokładnego czyszczenia wymaga też taca skroplin i skraplacz. Należy też pamiętać o czyszczeniu parownika, ponieważ w nim może gromadzić się pleśń oraz drobnoustroje. Jeżeli interesuje nas skuteczne odgrzybianie klimatyzacja wrocław będzie odpowiednim wyborem. Regularne czyszczenie klimatyzacji powoduje, że działa ona nie tylko efektywniej i dłużej, ale również jest dla nas bezpieczna. Wiele osób zauważa również, że zanieczyszczony klimatyzator działa o wiele głośniej, aniżeli czysty. Samo czyszczenie filtra, skraplacza i innych akcesoriów nie zawsze jest wystarczające. Proces odgrzybiania powoduje usunięcie przykrych zapachów z urządzenia, a także zabija drobnoustroje.

Można wyróżnić kilka metod usuwania zanieczyszczeń z klimatyzatorów. Pierwszą z nich jest pianka do odgrzybiania, która pozwala na dezynfekcję zarówno mobilnych, jak i ściennych urządzeń. Kolejny produkt warty uwagi to spray, który ma podobny sposób działania jak pianka i nie wymaga demontażu urządzenia. Trzecia metoda to odgrzybianie przy pomocy generatora ozonu. Gaz w sposób skuteczny niszczy bakterie, grzyby oraz pleśni.