Czy warto zbudować domu bez rachunków?

Wysokie koszty ogrzewania i prądu to zmora wielu inwestorów. Wielu ludzi budując dom szuka ekonomicznych rozwiązań, które pozwolą ograniczyć koszty utrzymania domu. Nowoczesne instalacje i odpowiednie projekt dom, może ograniczyć do minimum rachunki. Nowe technologie są coraz bardziej dostępne i ich cena co roku się zmniejsza.

Korzyści domu bez rachunków 

dom bez rachunkówTo co były kiedyś było wysokim standardem, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Dom budujemy na dekady, dlatego ważne jest zainwestowanie energooszczędne rozwiązania.  Nowoczesny dom bez rachunków jest w stanie wyprodukować więcej energii niż potrzebuje. W takim przypadku istotny jest wybór odpowiedniej działki, która pozwoli jak najlepiej wykorzystać promienie słoneczne. Wokół działki nie powinni znajdować się wysokich obiektów i drzew, które mogły by zasłaniać dopływ słońca. Budując dom najlepiej skorzystać w usług profesjonalnego biura projektowego, które dopasuje projekt do indywidualnych potrzeb i zapewnia ograniczenie strat energii w budynku. Domy samodzielne energetycznie stanowią połączeniu kilku odnawialnych źródeł energii: paneli fotowoltaicznych, wentylacji, rekuperacji, pomp ciepła. Bardzo duże znaczenie ma tu właściwy projekt i prawidłowe wykonanie. Domy, których koszty utrzymania ograniczone są do minimum to rozwiązanie, które zapewnia niezależność od rosnących cen. Wyprodukowana energia pokrywa zapotrzebowanie budynku, a nawiązki można sprzedać. Samowystarczalny dom to projekt na, który można uzyskać różne dotacje i dofinansowania.

Decydując się na dom energooszczędny można ograniczyć emisję dwutlenku węgla, co wpływa na ochronę środowiska naturalnego. Domy wystarczające wykorzystują naturalne źródła energii oraz do ich budowy stosowane są materiały o najniższym współczynniki przenikania ciepła.