Turystyka

Chodzenie po górach tylko w specjalnych butach

Od kiedy pierwszy raz wybrałam się w góry, a było to stosunkowo niedawno,  zakochałam się w nich. Miejscem, które odwiedzam najchętniej, są okolice Zakopanego. Uwielbiam chodzić po Tatrach i podziwiać przepiękne widoki. W tym roku wybieram się tam na tydzień z chłopakiem. Nauczona doświadczeniem z poprzednich wypraw, postanowiłam się porządnie przygotować.

Specjalne buty na górskie wyprawy

buty do wędrówek górskichByłam w górach zaledwie kilka razy w życiu, ale można powiedzieć, że zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenie. Upodobałam sobie w szczególności Tatry. W tym roku ponownie wybieram się do Zakopanego wraz z chłopakiem. Planujemy przejść kilka lżejszych i kilka trudniejszych tras. Doświadczyłam na poprzednich takich wyprawach tego, ile może kosztować nieodpowiednie przygotowanie na taką wyprawę. Warunki pogodowa w górach zmieniają się jak w kalejdoskopie, warto więc jest mieć nieprzemakalną odzież, najlepiej termoaktywną. Niezbędnym elementem takich górskich wypraw są oczywiście odpowiednie buty. Nie ma co kombinować z tańszym, sportowym obuwiem. Najlepiej sprawdzają się specjalistyczne buty do wędrówek górskich, które można kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym. Mają one specjalne podeszwy, które dobrze trzymają się śliskich, górskich kamieni i dodatkowo mocno usztywniają stopę. Istnieją lżejsze wersje, dedykowane na lato oraz takie typowo zimowe. Można tez kupić model uniwersalny i w taki zaopatrzyłam się właśnie w tym roku. Poza tym kupiłam sobie odpowiednią, wygodną odzież

Wakacje w górach mogą być jednymi z najprzyjemniej spędzonych chwil w życiu. Z jednej strony wkłada się w chodzenie po szlakach sporo wysiłku, ale z drugiej strony towarzyszą nam tak przepiękne krajobrazy, że aż dech w piersiach zapiera. Aby wędrówka górska była prostsza, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież i buty.