Sport

Bramki do piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. To również najczęściej oglądany i uprawiany amatorsko sport. Jeżeli chcemy zaszczepić tą pasję w naszych dzieciach, warto zadbać nie tylko o odpowiednie obuwie i piłkę, ale także bramki?

Bramka do piłki nożnej – jaką wybrać?

bramki do piłki nożnejKażde dziecko uwielbia zabawy z piłką. Jednak samo kopanie, czy jej podrzucanie, przestaje wystarczać już po krótkim czasie. Nie da się ukryć, że największa satysfakcję sprawia dzieciakom strzelanie goli. Niestety duże ligowe bramki, czy też mniejsze na Orlikach, nie są odpowiednie dla dzieci. Są zbyt duże i zbyt wysokie. Warto sprawić swoim dzieciom bramki treningowe z prawdziwego zdarzenia, o odpowiedniej wysokości i szerokości. Oczywiście mobilne, by można było je ustawić w swoim ogrodzie, lub zabrać ze sobą na pobliskie boisko. Bramki do piłki nożnej powinny być wykonane z lekkich sztucznych tworzyw, najlepiej PCV lub podobnych, żeby w razie ich przewrócenia, nie zrobiły naszym pociechom krzywdy. Siatki powinny być zrobione ze sznurka lub plastikowych włókien, tak jak w przypadku klasycznych siatek, na standardowych boiskach. Montaż bramek treningowych do gry w piłkę nożną jest  łatwy. Wymaga złączenia jedynie trzech elementów: czyli dwóch słupków oraz poprzeczki, oraz założenia siatki. Tworzywa z jakich są zrobione bramki są wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Zatem w razie opadów atmosferycznych, czy nawet srogiej zimy, mogą pozostawać na zewnątrz.

Nic nie sprawia większej frajdy małym piłkarzom bardziej od zdobywania goli. Gra w piłkę nożną uczy rywalizacji i przyczynia się do integracji nie tylko z rówieśnikami, ale też stanowi doskonała zabawę w rodzinnym gronie. Bramki ustawione na naszym podwórku, czy ogrodzie są dla dzieci namiastką pierwszego boiska, na jakim zdobywają doświadczenie.