Motoryzacja

Błotnik do przyczepy – jak je wykonać?

Aby każdy pojazd zapewniał użytkownikowi wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa niezbędne jest aby posiadał niezbędne elementy takie jak błotniki czy kołpaki. Dotyczy to także przyczep używanych do transportu różnego rodzaju towarów wymagających ich użycia.

Ochrona przed błotem – dobrze zamontowane błotniki

błotniki do przyczepkiKażdy użytkownik dróg na pewno spotkał się z sytuacją gdy jego samochód został ochlapany przez inny pojazd jadący z przodu, jest szczególnie zauważalne gdy jedziemy za samochodem ciągnącym przyczepę. Dlatego chcąc aby nasza przyczepka nie powodowała takich sytuacji dobrym rozwiązaniem okażą się błotniki do przyczepki, w przypadku gdy posiadamy kupną przyczepę nie musimy się martwić o ich dodatkowe założenie, gdyż ich producenci zakładają je fabrycznie. Jeżeli zaś sami zbudowaliśmy sobie przyczepkę do samochodu powinniśmy pomyśleć o ich założeniu. Takie błotniki można wykonać ze zwykłej blachy, którą należy odpowiednio przygotować jest to bardzo istotne gdyż od odpowiedniego ich wygięcia zależeć będzie to czy nie będą one obcierały podczas jazdy. Warto także pamiętać aby użyta przez nas blacha była odpowiedniej grubości tak aby lecące spod kół bryły błota ich nie uszkodziły. Sprawi to, że nie tylko unikniemy ochlapania innych użytkowników drogi lecz także wzmocnimy całą konstrukcję naszej przyczepy. Poprawnie wykonanie błotników sprawi, iż poruszanie się naszą przyczepą stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne.

Jak mogło by się wydawać posiadanie własnej przyczepy nie wymaga żadnych dodatkowych czynności, nic bardziej mylnego jej utrzymanie w prawidłowym stanie wymaga dokonywania podstawowych napraw oraz konserwacji tak aby zawsze była gotowa do użycia. Własna przyczepka wymaga przeprowadzenia okresowych napraw, które zapewnią jej sprawność.