Elektronika

Bezpieczeństwo dzieci – Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Na świecie, mimo wszystko, mało jest rzeczy, które człowiek chroni. Zazwyczaj można wymienić materialne mienie oraz życie swoje i bliskich. W tym wszystkim zawsze najważniejsze są dzieci. Wie to każdy kto je posiada. Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dzięki bramkowemu wykrywaczowi metali rodzice są spokojniejsi

bramkowy wykrywacz metaliDlatego, gdy na ostatnim zebraniu rodzicielskim któreś z rodziców rzuciło hasło, by zakupić bramkowy wykrywacz metali, bardzo szybko dyskusja przeszła w głosowanie, na którym zatwierdzono pomysł zakupienia takiej bramki. To było z jednej strony dość dziwne, bo nasza szkoła jest w bezpiecznej dzielnicy, poza tym nigdy nie wydarzył się tu żaden niebezpieczny przypadek użycia jakiejkolwiek przemocy. Jednak trudno się dziwić rodzicom, którzy naoglądają się takich bramek przy urzędach, na lotniskach czy w telewizji, a potem chcą by ich dzieci były jak najbezpieczniejsze. Argument, że w naszej szkole przemocy nie ma i nikt nie nosi niebezpiecznych narzędzi nie miał sensu dlatego, że bramka miała chronić przed wnoszeniem, a nie walczyć już z konsekwencjami. Oczywiście, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie neguję takich zachowań. Bramka wykrywającą metale ma u nas taki sam sens jak pasy bezpieczeństwa. Człowiek nie musi mieć najpierw wypadku by je stosować. Stosuje je by go nie mieć. Wykrywacze metalu są obecnie dość powszechne. Ludzie przyzwyczają się do nich, bo dają poczucie kontroli, a tym samym bezpieczeństwa. Zakup takiego wykrywacza, jak później sprawdziłam, nie obciąża mocno budżetu instytucji, więc jeśli ma komuś pomóc to czemu nie?

Każdy mądry człowiek wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zakładamy przecież kaski na głowy, i właściwie nie po to, bo widzimy jakieś nieszczęście oczyma wyobraźni, ale czujemy się z nimi pewniej. Bo pewność daje siłę, bezpieczeństwo i stabilność. Są to bardzo cenne uczucia.