Budownictwo

Beton betonowi nierówny

Beton od topornego i ciężkiego materiału budowlanego nie mającego nic wspólnego z finezją wkroczył na salony w postaci płyt dekoracyjnych. Betonowe płyty dekoracyjne stanowią o wystroju coraz większej liczby wnętrz. Są materiałem bardzo pożądanym i bardzo chętnie wykorzystywanym przy wykończaniu wnętrz dowolnych pomieszczeń.

Beton niejedno ma imię

betonowe płyty dekoracyjneWykorzystywane obecnie betonowe płyty dekoracyjne to efekt prac nad stworzeniem praktycznego w montażu i efektownego materiału budowlanego. Przy użyciu najnowszych technik powstał beton architektoniczny o świetnych parametrach wytrzymałościowych. Jest coraz bardziej odporny na wodę i jest materiałem niepalnym. Przy zastosowaniu produkcji w warunkach wysokiego ciśnienia i gorącej pary wodnej odporność na wilgoć stała się jeszcze wyższa. Technologia produkcji GRP zaś to kolejny pomysł na ograniczenie wagi płyt i na zwiększenie ich wytrzymałości. Płyty mają charakter dekoracyjny z powodu możliwości uzyskania z nich pokryć barwnych i o różnorakiej fakturze. Do mieszanek cementowych dodaje się odpowiednie kruszywa i barwniki. W zależności czy chcemy mieć w domu styl industrialny, czy bardzo ciepły można skorzystać z bogactwa wyboru, Dla bardziej wymagających właścicieli obiektów można zastosować płyty trójwymiarowe o bardzo wysublimowanych wzorach. Betonowe płyty dekoracyjne można stosować w każdym wnętrzu dobierając odpowiednio ich parametry wilgotnościowe.

Płyty są bardzo łatwe w montażu i w ewentualnej naprawie. Można je poddawać impregnacji i montować na kominkach. Są specjalnie wzmacniane różnymi włóknami co czyni z nich materiał bardzo odporny. Są stosowane również na zewnątrz przy elewacjach zastępują drogie płyty kamienne. Producenci potrafią nadać swoim płytom kolor i fakturę każdego kamienia. wydaje się, że jest to produkt z ogromną przyszłością.