Belownica w niskiej cenie

Prasa do makulatury czy kartonu przydaje się bardzo często. Wszędzie tam gdzie papier jest najczęstszym odpadem. Odpady mogą być skutecznie sprasowane w belownicy. Takie gotowe odpady zajmują mało miejsca i są bardzo cennym surowcem. Takie surowce są w taki sposób przygotowywane do recyklingu.

Prasowanie odpadów z papieru

niedroga zgniatarka do makulaturyMagazynowanie i składowanie odpadów w luźnej postaci wiąże się z zajmowaniem dużej ilość miejsca do magazynowania. To niesie ze sobą ryzyko pożaru. Niedroga zgniatarka do makulatury czyli inaczej belownica do papieru umożliwia prasowanie odpadów. W ofercie wielu firm można znaleźć nawet belownicę do tektury i tworzyw sztucznych. Są one dedykowane przedsiębiorstwom, które działają w ograniczonej przestrzeni. Redukcja objętości powstałych odpadów o nawet 95% powoduje, znaczny wzrost zainteresowania tym produktem. Dzięki czemu odzyskujemy cenną powierzchnię do magazynowania. Zgniatarki do papieru mogą występować w wersji pionowej lub poziomej. Zazwyczaj belownice potrafią przekształcić ogromne ilości papieru jednorazowo. Są one ekonomiczne i wytrzymałe. Cechują się wielozadaniowością. Nadają się do zgniatania papierów, kartonów, folii i styropianu. Niektóre służą także do zagniatania metalu np. beczek. Większe firmy kupują kanałowe prasy belujące, które są zintegrowane ze zautomatyzowanymi procesami przemysłowymi.

Większe sklepy typu markety muszą być odpowiednie przygotowane. Z pewnością centra handlowe działają w sposób zmniejszania odpadów papierowych i kartonowych. Wystarczy zakup taniej prasy belującej, która zmniejsza ilość wytworzonych odpadów nawet o 90-95 %. Dzięki temu powstaje cenny surowiec wtórny, który nadaję się do procesu recyklingu. Sprasowane kartony szybciej można sprzedać niż kartony luźne.